دانشگاه های اتریش
دانشگاه های اتریش

نام دانشگاه

نام دانشگاه به آلمانی

 

نام دانشگاه به آلمانی

 

دانشگاه وین

Universität Wien

 

University of Vienna

 

دانشگاه فنی وین

Technische Universität Wien

 

Vienna University of Technology

 

دانشگاه سالزبورگ

Universität Salzburg

 

University Salzburg

 

دانشگاه ژوهانس کپلر لینز

Johannes Kepler Universität

 

Johannes Kepler University Linz

 

دانشگاه اینسبورگ

Universität Innsbruck

 

University of Innsbruck

دانشگاه آلپن آدریا کلاگنفورت

Alpen-Adria-Universität Klagenfurt

 

Alpen-Adria-University Klagenfurt

دانشگاه گراتس

UNIVERSITÄT GRAZ

 

UNIVERSITY OF GRAZ

 

دانشگاه مونتان لئوبن

Montanuniversität Leoben

 

University of Leoben

دانشگاه علوم پزشکی وین

Medizinische Universitat Wien

Medical University of Vienna

 

دانشگاه علوم پزشگی گراتس

 Medizinische Universitat Graz

 

Medical University of Graz

 

دانشگاه فنی گراتس

Technische Universität Graz

Graz University of Technology

 

دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی وین(بوکو)

Universität für Bodenkultur Wien

University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna

دانشگاه دامپزشکی وین

Veterinärmedizinische Universität Wien

University of Veterinary Medicine, Vienna

دانشگاه اقتصادی و بازرگانی وین

Wirtschaftsuniversität Wien

Vienna University of Economics and Business

دانشگاه هنر های کاربردی وین

Universität für angewandte Kunst Wien

 

University of Applied Arts Vienna

دانشگاه موسیقی و هنر های نمایشی وین

Universität für Musik und

darstellende Kunst Wien

 

University of Music and Performing Arts Vienna

دانشگاه موسیقی و هنر های

نمایشی گراتس

 

Universität für Musik und

darstellende Kunst Graz

University of Music and Performing Arts Graz

دانشگاه هنر و طراحی لینز

UNIVERSITÄT FÜR KÜNSTLERISCHE

UND INDUSTRIELLE GESTALTUNG LINZ

 

University of Arts and Industrial Design Linz

 

 
موسیقی در اتریش
موسیقی در اتریش

مموسیقی در اتریش

 

موسیقی در اتریش

کنسرواتوار موسیقی وین دوره های آموزشی که برای دوره اول 8 ترم و برای دوره دوم 4 ترم به طول می انجامد، ارائه می دهد.شرایط سنی برای اقدام حداقل 16 سال و برای حداکثر سن محدودیتی وجود ندارد. هر سال تحصیلی متشکل از 2 ترم می باشد.دانشجویانی که پذیرفته می شوند در مقطع تحصیلی مناسب خود قرار می گیرند و لزوما نباید از سال اول شروع به تحصیل نمایند. دانشجویان می توانند سازهای : ویولن ، ویولونسل، ویولن بزرگ، کنترباس، گیتار، فلوت، رکوردر، کلارینت، ساکسیفون، باسون، ترومپت، کرنا، ترومبون، توبا، پیانو، آواز، آکاردئون، ارگان، رهبری ارکستر و آهنگسازی. علاوه بر آموزش سازها ، سرفصل هایی که در کنسرواتوار آموزش داده می شود عبارتند از : پارالل پیانو، تئوری موسیقی، هماهنگی و ترکیب الحان، نت خوانی/آموزش شنیداری، تجزیه و تحلیل ساختاری، تاریخ موسیقی ، ارکستر، موسیقی مجلسی،گروه کر، زبان ایتالیایی برای خوانندگان، آموزش سخنرانی، مطالعات ابتدایی موسیقی،مبانی آموزش و پرورش و روانشناسی و مطالعات فرهنگی . تمامی کلاس ها به زبان آلمانی برگزار می گردند. برای دوره های مختلف است سرفصل ها متفاوت باشد.

دانشجویانی که در آزمون ورودی کنسرواتوار موسیقی که در ایران برگزار می گردد، پذیرفته شوند و سطح آنها هنوز به میزان لازم بالا نیست، باید در کلاس های دوره ابتدایی شرکت کنند. این دوره حداقل 2 ترم و حداکثر 4 ترم طول می کشد. در این کنسرواتوار موسیقی دانشجویان برای مدرسی یا اخذ دیپلم هنری آموزش می بینند. هر دو دوره 8 ترم برای بخش اول و 4 ترم برای بخش دوم طول می کشد. پس از پایان موفقیت آمیز تحصیلات توسط دانشجویان ، به آنها از جانب کنسرواتوار دیپلم هنری اعطا خواهد شد که در سطح بین المللی شناخته شده است و زیر نظر دولت اتریش و با مجوز دولت اتریش است.

 

آزمون ورودی

 

پذیرش در کنسرواتوار موسیقی از طریق آزمون ورودی رسمی انجام می گیرد.

متقاضیانی که در تست قبول می شوند اما بلافاصله جای خالی وجود نداشته باشد، در لیست انتظار قرار خواهند گرفت، که پذیرش آنها برای ترم های بعد نیز معتبر خواهد بود. متقاضیانی که در آزمون ورودی کنسرواتوار قبول می شوند، اجازه تحصیل در کنسرواتوار موسیقی را دریافت می نمایند. درصورتیکه متقاضی قبول نشود باید در مرحله بعدی آزمون شانس خود را بیازماید.

 

دوره مطالعات ابتدایی

 

اولین مرحله از تحصیل برای متقاضیانی که نشان داده اند که از استعداد خوبی برخوردار هستند اما هنوز برای شرکت در دوره های حرفه ای آماده نیستند، مطالعات ابتدایی است.

این دوره برای متقاضیانی است که شرایط آنها طوری تشخیص داده شود که آنها بعد از گذراندن 4 ترم به استانداردهای لازم برسند.

دانشجویان باید تعداد واحدهای درسی مشخصی را با موفقیت بگذرانند.

درپایان دوره دانشجویان این فرصت را دارند که وارد دوره های حرفه ای شوند. این دوره حداکثر 4 ترم طول می کشد و کلاس های درس اصلی ، 50 دقیقه در هفته برگزار می گردد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در آزمون ورودی کنسرواتوار با موسسه تماس بگیرید.

021-22846865

021-22843942

 


تحصیل در اتریش,موسیقی در اتریش,کنسرواتوارهای اتریش

شرایط انتقال دانشجویان از خارج/ جدول نمره زبان / 2017
شرایط  انتقال دانشجویان از خارج/ جدول نمره زبان / 2017


 

وزیر بهداشت آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور به پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تمامی دانشجویانی که تحصیل خود را از ابتدای سال ۲۰۱۷ در دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در خارج از کشور آغاز کنند برای انتقال به داخل کشور باید مطابق با آیین نامه ابلاغ شده عمل کنند.

این آیین نامه در راستای ارتقای کیفیت آموزش علوم پزشکی و ضرورت اطمینان از توانایی علمی تمامی دانشجویانی که در دانشگاههای خارج از کشور به تحصیل اشتغال داشته و متقاضی انتقال به دانشگاه های داخل کشور هستند بازنگری و تصویب شد.

آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خارج از کشور به دانشگاه های علوم پزشکی داخل کشور (پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد)، در شصت و دومین جلسه تاریخ ۲۰ دی ماه ۹۴ شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی در ۱۳ ماده و ۱۷ تبصره مورد بازنگری و تصویب قرار گرفته است.

این آیین نامه جهت كلیه دانشجویانی كه تحصیل خود را از ابتدای سال ۲۰۱۷ در دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت شروع کنند لازم الاجراست و با توجه به ابلاغ آن كلیه مصوبات  و آیین نامه های مغایر برای مشمولین این آیین نامه ملغی شده است.

انتقال دانشجویان ایرانی از دانشگاه های خارج به دانشگاههای داخل کشور (در پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد) منوط به احراز شریط عمومی و اختصاصی و سایر شرایط مندرج در این آیین نامه، ارائه مدارک مورد تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مبداء و موافقت شورای انتقال وزارت بهداشت است.

پذیرش صرفا در پردیس خودگردان دانشگاه های علوم پزشکی کشور یا در قالب ظرفیت مازاد اعلام شده در دفترچه کنکور سراسری همان سال و یا در دانشگاه آزاد اسلامی امکان پذیر است.

دانشجویانی که در خارج از کشور در مقاطع مختلف (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای و ... ) به تحصیل اشتغال دارند، در صورت احراز شرایط انتقال، فقط در همان مقطع تحصیلی یا مقطع پایین تر در دانشگاه های داخل کشور مجاز به ادامه تحصیل هستند.

دانشجویانی که حداقل شرایط لازم برای انتقال در مقطع تحصیلی خود را ندارند، به شرط داشتن شرایط و معدل مقطع تحصیلی پایین تر می توانند به مقطع پایین تر منتقل شوند.

از جمله شرایط عمومی انتقال، خروج قانونی از کشور، مورد تایید بودن دانشگاه محل تحصیل متقاضی با توجه به آخرین مصوبات شورایعالی ارزشیابی مدارک تحصیلی قابل دسترسی در سایت مرکز خدمات آموزشی، نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل در دانشگاه مبداء و دانشگاه های داخل از نظر مقررات آموزشی و نظام وظیفه است.

 

ممنوعیت انتقال از دانشگاههای غیرمجاز

 

نکته مورد توجه این است که انتقال از دانشگاه هایی که نام آنها در لیست دانشگاه های مورد تایید از نظر وزارت بهداشت نیستند، ممنوع است.

همچنین دارا بودن دیپلم ۱۲ ساله و یا دیپلم ۱۱ ساله متوسط و گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی یا معادل ارزشیابی شده آنها به تایید وزارت آموزش و پرورش در رشته های علوم تجربی و یا ریاضی فیزیک الزامی است و از جمله شروط انتقال است.

مدارک ارزشیابی شده دیپلم متوسطه و دوره پیش دانشگاهی صرفا در خصوص افرادی که قبل از سن ۱۸ سالگی در خارج از کشور حضور داشته اند، قابل پذیرش است. صرفا مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی که قبل از شروع به تحصیل در دانشگاه مبداء اخذ شده ، قابل استناد است.

دارا بودن مدرک تحصیلی هر دوره برای ورود به دوره بعد، که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.

 

جدول شرایط اختصاصی انتقال دانشجویان ایرانی از دانشگاه های خارج از کشور در مقاطع مختلف تحصیلی

 

مقطع میانگین کل نمرات دوره متوسط، دیپلم، پیش دانشگاهی میزان واحدهای گذرانده شده در دانشگاه مبداء میانگین نمرات در دانشگاه مبداء
کاردانی میانگین کل نمرات امتحانات پایان دوره متوسط ۱۲ ساله یا دیپلم ۱۱ ساله و دوره پیش دانشگاهی نباید کمتر از ۱۳ باشد گذراندن حداقل ۱۸ واحد درسی حداقل میانگین نمرات ۱۳
کارشناسی پیوسته میانگین کل نمرات امتحانات پایان دوره متوسط ۱۲ ساله یا دیپلم ۱۱ ساله و دوره پیش دانشگاهی نباید کمتر از ۱۴ باشد گذراندن حداقل ۳۶ واحد درسی حداقل میانگین نمرات ۱۴
کارشناسی ناپیوسته میانگین کل نمرات پایان دوره کاردانی نباید کمتر از ۱۳ باشد گذراندن حداقل ۱۸ واحد درسی حداقل میانگین نمرات ۱۴
کارشناسی ارشد ناپیوسته میانگین کل نمرات مقطع کارشناسی نباید کمتر از ۱۵ باشد گذراندن حداقل ۱۶ واحد درسی حداقل میانگین نمرات ۱۵
دکتری عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) میانگین نمرات کتبی دیپلم متوسطه نباید کمتر از ۱۶ و میانگین کل دیپلم متوسط پایان دوره ۱۲ ساله یا دیپلم ۱۱ ساله و دوره پیش دانشگاهی نباید کمتر از ۱۷ باشد گذراندن حداقل ۷۲ واحد درسی حداقل میانگین نمرات ۱۵
دکتری تخصصی Ph.D

دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی از دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت

معدل پایان دوره مقطع قبلی آنان کمتر از ۱۵ نباشد

- -

 

کشورهایی که سیستم نمره دهی آنها هم طراز با سایر کشورها نباشد، حداقل میانگین کل نمرات واحدهای پذیرفته شده آنان در شورای انتقال تعیین می شود.

انتقال دانشجویانی که در مقطع B.Pharm رشته داروسازی به تحصیل اشتغال دارند به رشته مذکور در دانشگاه های داخل کشور امکان پذیر نیست.

دانشجویان دوره دکتری تخصصی خارج از کشور در صورتی که برنامه آموزشی دوره آنها در خارج همانند برنامه آموزشی داخل کشور دارای دو مرحله آموزشی و پژوهشی باشد، می توانند به دوره های دکتری تخصصی منتقل شوند.

منوط به آنکه دروس مربوط به مرحله اول را به اتمام رسانده و در امتحان جامع خارج از کشور شرکت و موفق به اخذ حداقل نمره ۱۵ شوند و در صورتی که دانشگاه مبداء فاقد امتحان جامع باشد، به مرحله پژوهش رسیده باشند.

دانشجویان دوره دکتری پژوهشی شاغل به تحصیل در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در صورت حضور تمام وقت در خارج از کشور در دانشگاه مربوطه به مدت حداقل ۲ سال و گزارش پیشرفت موفقیت آمیز پایان نامه، امکان انتقال به دوره های دکتری پژوهشی داخل کشور را دارند.

دارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی در جدول قبل از اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد جهت این دسته از داوطلبان ضروری است.

 

جدول مدارک زبان انگلیسی

 

نوع مدرک MCHE TOEFL IELTS MELAB TOLIMO MHLE
نمره حداقل نمره ۵۰ حداقل نمره ۴۸۰ حداقل نمره ۵ (مدرک آکادمیک) حداقل نمره ۷۰ حداقل نمره ۴۸۰ حداقل نمره ۵۰

 

شرایط انتقال دانشجویان بورسیه مقطع دکتری تخصصی شاغل به تحصیل در خارج از کشور در صورت تایید شورای اجرایی بورس بر اساس آیین نامه تبدیل بورس خارج به داخل خواهد بود.

شرایط انتقال دستیاران رشته های تخصصی بالینی نیز در این آیین نامه تشریح شده است.

بر اساس این آیین نامه، انتقال دستیاران بالینی ورودی های قبل از سال های ۲۰۰۸ میلادی در حیطه مصوبات شورایعالی ارزشیابی است.

انتقال دستیاران ورودی های سال ۲۰۰۸ میلادی و به بعد ممنوع و از حیطه اختیارات شورای انتقال و شمول این آیین نامه خارج است.

نحوه انتقال داوطلبان در این آیین نامه از طریق ثبت نام در سامانه انتقال مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت ذکر شده است.

داوطلبان با ورود به سایت مرز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در آن سامانه ثبت نام می کنند و مدارک خود را بارگذاری می کنند.

فقط مدارک تحصیلی رسمی که به تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل تحصیل دانشجو رسیده باشند مورد بررسی قرار خواهند گرفت. انتقال دانشجویانی که دارای سیت تحصیلی (مبادلات و موافقت نامه های فرهنگی بین دولتها) هستند به دانشگاه های علوم پزشکی داخل کشور ممنوع است.

درخواست متقاضیان انتقال در شورای انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور که در حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت تشکیل می شود، مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به رشته تحصیلی، ظرفیت پردیس های خودگردان یا ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی و شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان، نسبت به پذیرش یا رد درحواست آنان اقدام خواهد کرد.

درخواست انتقال رسیده برای هر سال تحصیلی صرفاً برای همان سال معتبر است.

اخذ پذیرش از پردیس های خودگردان، ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی و یا دانشگاه آزاد به عهده دانشجو است. پذیرش قطعی متقاضیان پذیرفته شده در شورای انتقال منوط به تایید صلاحیت آنان از سوی هسته تحقیق و نظر دهی دانشگاه پذیرنده است.

شورای انتقال متشکل از معاون آموزشی وزارت بهداشت، رئیس مرکز خدمات آموزشی، معاون دانشجویان داخل مرکز خدمات آموزشی و معاون دانشجویان خارج مرکز خدمات آموزشی و ۳ نفر از معاونان آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی و دبیران شوراهای علوم پایه، دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی عمومی است.

ادامه تحصیل دانشجویان انتقالی خارج از کشور به دانشگاه های علوم پزشکی داخل کشور طبق ضوابط و مقررات آموزشی دانشجویان داخل است.

دروسی که از نظر ساعت و محتوای آن ۸۰ درصد با برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مطابقت دارند و نمرات آنها حداقل ۱۲ است با تایید گروه آموزشی مربوطه، به شورای تطبیق واحد دانشگاه ارسال می شود.

شورای انتقال برای انتقال افراد با موارد خاص تصمیم می گیرد.

موارد خاص شامل دانشجویانی است که به دلایل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی از کشور محل تحصیل خود اخراج شده و این امر به تایید سرپرستی های دانشجویی و نمایندگی های علمی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و یا شورای امنیت ملی رسیده باشد.

همچنین دانشجویانی که پس از شروع به تحصیل مبتلا به بیماری صعب العلاج شده اند و این موضوع به تایید شورایعالی پزشکی وزارت بهداشت رسیده باشد، جزء موارد خاص محسوب می شوند.

دانشجویانی که پس از اشتغال به تحصیل در خارج از کشور به دلایلی دارای حکم کفالت از مراجع ذیصلاح قانونی شوند و موارد پیش بینی نشده به دستور وزیر هم جزء موارد خاص محسوب می شوند.

دانشجویان انتقالی از خارج از کشور ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی خود طبق مصوبات هیات امنای دانشگاه هستند و بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، میزان شهریه دریافتی از دانشجویان با توجه به نوع رشته و سطح خدمات آموزشی، کمک آموزشی و رفاهی ارائه شده توسط هیات امنای دانشگاه تعیین و اعلام می شود.

 


تحصیل در خارج از کشور,تحصیل پزشکی در خارج از کشور,پزشکی در اروپا

14 شغلی که می توانید در سفرهای خارجی پیدا کنید!
14 شغلی که می توانید در سفرهای خارجی پیدا کنید!

پول کافی برای سفر ندارید؟ فکر می‌کنید در موقعیت فعلی نمی‌توانید پول پس‌انداز کنید تا رویای سفر وتحصیل در خارج از کشور را تحقق ببخشید؟ خب، دارید اشتباه می‌کنید. زمانی که  که در سفر با بی‌پولی مواجه شدید می‌توانید یک شغل پیدا کنید. در این مقاله ما ۱۴ شغلی را که می‌شود در سفر انجام داد، به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 

این اندیشه که هزینه های سفر برای ما زیاد است، بسیاری از مردم را از انجام سفرهایشان باز می دارد. آن ها این اندیشه را دارند که «خیلی گران و مشکل است و من هیچ‌وقت موفق نمی‌شوم.» اما سفر آن‌قدر که به نظر می‌رسد گران نیست و حتی اگرامکان پس انداز پول را ندارید، همیشه امکان اینکه شما در خارج از کشور کار پیدا کنید، وجود دارد. پیدا کردن کار زمانی که شما در حال سفر هستیدآنطور که به نظر می رسد سخت نیست ، بلکه گزینه‌ایست که اغلب توسط جهانگردان نادیده گرفته می‌شود.

پیدا کردن شغل در خارج از کشور با پیدا کردن شغل در کشور خودتان متفاوت است. روند این کار بسیار غیررسمی است و اگر توجه داشته باشید که شما به دنبال یک شغل هستید نه حرفه، و نسبت به گزینه‌‌هایتان منعطف باشید، می‌توانید همه جا کار پیدا کنید. در تمام اقتصادها و صنایع برای مسافران کاری در نظر گرفته شده است. برای مثال احتمالاً اقتصاد استرالیا بدون استخدام کوله‌گردها و مسافران دوام نمی‌آورد!

خب چه کارهایی را می‌توانید در خارج از کشور پیدا کنید؟ در ادامه فهرستی از کارهایی را می‌آوریم که پیدا کردنشان برای مسافران راحت است و اغلب نیاز به تعهد طولانی‌مدت ندارند:

۱. زبان درس بدهید

 learning language

 

راحت ترین کار برای کسانیکه زبان انگلیسی یا زبانی پرکاربرد زبان اولشان است یا به آن تسلط دارند آموزش زبان است. شغل‌های آموزشی در جهان بسیار زیاد هستند، به خصوص در جنوب شرقی آسیا. هر باری که شک داشتید، یک شغل آموزشی انتخاب کنید. پول خوبی دارد، ساعت‌هایش منعطف است و بسیاری از کشورها مزایای دیگری هم به این معلمان می‌دهند. منابع آنلاین بسیاری وجود دارد که به کسانی که می‌خواهند آموزش زبان را امتحان کنند کمک می‌کند. حتی اگر نمی‌توانید انگلیسی درس بدهید، زبان مادری خودتان را آموزش بدهید. آموزشگاه‌های زبان متعددی در سطح جهان به خصوص در شهرهای بزرگ بین‌المللی وجود دارد.

۲. کار فصلی انجام دهید

 

 

همگام با فصل‌ها می توانید کار متناسب با آن را پیدا کنید و در پیست‌های اسکی، کافه‌‌ها، اردوگاه‌ها و کشتی‌ها کار کنید. گزینه‌های زیادی وجود دارد – هرجا که یک فصل پرگردشگر باشد، تقاضای زیادی برای کارهای موقت پیدا می‌کنید. حتماً قبل از شروع فصل نسبت به پیدا کردن شغل جدید اقدام کنید تا از پیدا کردن شغل مطمئن شوید. اگر وسط فصل بروید، همه‌ی شغل‌های خوب اشغال شده‌اند. به مهمان‌خانه‌ها بروید و سوال بپرسید، آن‌ها شما را به راه درست هدایت می‌کنند!

۳. کار فریلنس اینترنتی انجام دهید

 

 

اگر در زمینه‌ی خدمات اینترنتی، طراحی، برنامه‌نویسی یا هر چیز مربوط به تکنولوژی تجربه دارید، وبسایت‌هایی مثل ایلنس (Elance) به شما کمک می‌کنند تا شغل‌های مجازی پیدا کنید که بتوانید آن‌ها را در طول سفر انجام دهید. پس کاری را که می‌خواهید انتخاب کنید. در این حوزه‌ها رقابت زیادی وجود دارد، اما اگر خوب کار کنید و اعتبار کسب کنید، در طی زمان کارهای زیادی به شما پیشنهاد می‌شود.

اگر مهارت‌های تکنولوژیک ندارید، باز هم می‌توانید یک پروفایل بسازید و برای کارهای مختلف مشتری پیدا کنید. تسک ربیت (Task Rabbit) و فیور (Fiverr) دو سایت خیلی خوب برای یافتن آنلاین شغل هستند.

۴. در کشتی کروز کار کنید

 

 

این گزینه راهی فوق العاده برای کسب درآمد بالاست. چرا که در حالی که در دنیا می‌گردید، تجربه‌ی کار فیزیکی پیدا می‌کنید و با مردم سراسر جهان ( هم خدمه و هم مسافران) دوست می‌شوید. با اینکه اغلب افراد نیازمند، کارهای با حقوق کم را اشغال کرده‌اند، اما کارهای زیادی وجود دارد که از بینشان انتخاب کنید. برای شروع سری به این مطلب بزنید.

 

۵. سنتان زیر ۳۰ سال است؟ ویزای کار و تعطیلات بگیرید

 

 

اگر زیر ۳۰ سال هستید، پس سفر خوراک شماست! استرالیا، نیوزیلند، کانادا، انگلیس، نروژ و بسیاری از کشورهای دیگر به افراد زیر ۳۰ سال ویزای کار و تعطیلات می‌دهند. ویزای کار و تعطیلات این امکان را به شما می دهد که هر شغلی را در این کشورها پیدا کنید. در حقیقت این یک مجوز کار بسیار مناسب است. (نکته: هر کشوری قوانین خودش را دارد و بعضی کشورها  برای شغل‌هایی که می‌شود یا نمی‌شود انجام داد محدودیت‌هایی قائل شده‌اند.) اغلب پیدا کردن شغل های ساده و موقت امکان پذیر است. برای پیدا کردن این کارها، در نیازمندی‌های محلی جستجو کنید یا از مهمان‌خانه‌‌ها سوال بپرسید. در کشورهایی که ویزای کار و تعطیلات خیلی رایج است (مثل استرالیا)، بیشتر مهمان‌خانه‌ها دارای تابلوی آگهی‌های شغلی هستند یا می‌توانند به شما راهنمایی بدهند.

 

۶. پرستار بچه (babysitter) شوید

 

 

عاشق بچه‌‌ها هستید؟ پس از بچه‌ها مراقبت کنید! در ازای این کار به شما اتاق و دستمزد هفتگی داده می‌شود. در این گونه شغل‌ها باید زیاد در خانه بمانید تا از بچه‌‌ها مراقبت کنید، اما آخر هفته‌ها و تعطیلات را برای گشت و گذار آزاد هستید! چند وبسایت معروف برای پیدا کردن شغل پرستاری این‌ها هستند: Au Pair، Au Pair World، International Exchange، Go Au Pair.

 

۷. در هتل کار کنید

 

 

هتل‌ها و مهمان‌خانه‌ها معمولاْ دنبال افرادی هستند که در پذیرش، نظافت و راهنمایی مهمانان به آن‌ها کمک کنند. اغلب می‌توانید در ازای چند ساعت نظافت، یک شب اقامت رایگان دریافت کنید. حتی اگر به شما پول پرداخت نکنند و فقط اتاق رایگان و غذا به شما بدهند، باز هم شما در هزینه ها صرف جویی کرده اید. پرداخت نکردن پول ، همان پس‌انداز کردن است. علاوه بر این، این شغل‌ها تا وقتی که بخواهید طول می‌کشند – یک روز، یک هفته، یک ماه. تا وقتی که شما بخواهید و آن‌ها نیاز داشته باشند.

 

۸. مربی غواصی شوید

 

 

اگر مدرک غواصی دارید و تمایل دارید که مربی شوید (البته ممکن است به کلاس‌های اضافه نیاز باشد)، در سراسر جهان مقصدهای زیادی برای غواصی  وجود دارد که شما به راحتی آن‌جا کار پیدا می‌کنید ( تایلند، کمبوجیه، هندوراس، کارائیب، بالی و بسیاری کشورهای خوب دیگر). شما تنها با رفتن به این جاها و سوال پرسیدن می‌توانید کار پیدا کنید.

 

۹. از توانایی‌هاییتان استفاده کنید!

 

 

از مهارت‌ها و استعدادهایتان برای پیدا کردن شغل استفاده کنید. به مردم موسیقی یاد بدهید، موهایشان را کوتاه کنید، مشاوره‌ی بازرگانی بدهید، آشپزی کنید – از هر مهارتی که دارید برای پیدا کردن شغل استفاده کنید. خجالت نکشید. خلاق باشید. وبسایت‌هایی مثل Craigslist وGumtree دوتا از جاهایی هستند که می‌توانید توانایی‌هایتان را تبلیغ کنید و کار پیدا کنید. خواستن، توانستن است.

 

۱۰. در رستوران کار کنید

 

 

نیازبه پیشخدمتی، پادویی و ظرف‌شویی همیشه وجود دارد چرا که مردم به طور موقت این شغل‌ها را انتخاب می‌کنند. این شغل‌ها راحت پیدا می‌شوند، به خصوص در مقصد‌های پرگردشگر و شهرهای بزرگ. در کشورهایی که ویزای تعطیلات و کار ارائه می‌دهند، مسافران ستون فقرات اقتصاد خدماتی هستند و این‌طور کارها راحت پیدا می‌شوند.

 

۱۱. کار داوطلبانه انجام دهید

 

 

با این وجود که در اینجور مشاغل دستمزدی داده نمی‌شود، اما به خاطر اتاق و غذای رایگان می توانید پولتان را پس‌انداز کنید و بیشتر سفر کنید. علاوه بر این، کار خیر انجام می‌دهید پس یک بازی برد-برد است. نیاز نیست برای کار داوطلبانه پول زیادی در سازمان‌های بزرگ جهانی خرج کنید. این سازمان‌ها بخش بزرگی از پول را برای خودشان برمی‌دارند. به جای آن، وقتی به یک مقصد رسیدید، دنبال کار بگردید تا فرصت‌هایی پیدا کنید که زمان (و پولتان) بیشتر کمک‌کننده باشند. ما وبسایت Grassroots Volunteering را توصیه می‌کنیم. این سایت بهترین مکان  برای پیدا کردن طرح‌های داوطلبانه‌ی محلی است.

 

۱۲. راهنمای تور شوید

 

 

از عشقتان به سفر برای کار در سفر استفاده کنید. آژانس‌های گردشگری همیشه به دنبال راهنمای تور جدید هستند. با اینکه این کار از بقیه‌ی شغل‌های قبل جدی‌تر به نظر می‌رسد، اما یک شغل سرگرم‌کننده (و البته خستگی‌آور) است. حقوق چندان بالایی ندارد، اما تا وقتی که آنجا هستید از پس هزینه‌هایتان برمی‌آیید و می‌توانید با افراد مختلف از سرتاسر جهان آشنا شوید. (نکته: بعضی از این فرصت‌های شغلی نیازمند تعهد طولانی‌مدت هستند).

 

۱۳. روی کشتی کار کنید

 

 

اگر آب را دوست دارید، کار در کشتی را امتحان کنید. شغل‌های دریانوردی به طرز شگفت‌انگیزی راحت پیدا می‌شوند و نیازی به تجربه‌ ندارند (البته داشتنش کمک می‌کند) و این امکان را پیدا می‌‌کنید که با قایق به همه جا سفر کنید. این‌گونه شغل‌ها را در سایت‌های روبه‌رو پیدا می‌کنید: Jobs on Yachts، All Yacht Jobs، The Crew Network.

نکته: این فرصت‌‌های شغلی بلندمدت هستند و شما باید یک گواهی STCW ۹۵بگیرید که شامل آموزش‌های دریانوردی اولیه، برای مثال در مواقع آتش‌سوزی و آموزش‌های امنیت آبی می‌شود.

 

۱۴. هر کاری را که می‌توانید انجام دهید

 

 

همیشه این امکان وجود دارد که شما با استفاده از نیرو و توانایی تان کار پیدا کنید. کارهای موقت بسیاری در سراسر جهان وجود دارد که شما می‌توانید پیدا کنید. اگر می‌خواهید در ازای اتاق، غذا و پول اضافی کار کنید، همیشه شغلی پیدا می‌شود. چهار منبع بزرگ برای پیدا کردن شغل این‌ها هستند: Craigslist، Gumtree، HelpX.net، Workaway.info.

پیدا کردن کار در خارج از کشور، پیدا کردن شغل است و نه حرفه. بسیاری از کارهایی که در خارج از کشور پیدا می‌کنید، خسته‌کننده و طاقت فرسا خواهند بود، اما به شما امکان می‌دهند که پول کافی برای ادامه‌ی سفرهایتان را به دست بیاورید.

اجازه ندهید پول مانع سفرهایتان شود. اگر درباره‌ی کاری که می‌خواهید خلاق و منعطف باشید، کار پیدا می‌کنید. کار کردن در سفر خیلی ساده‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید و باعث می‌شود خیلی بیشتر از تصورتان بتوانید به سفر ادامه دهید. پس از خانه بیرون بزنید، کار پیدا کنید و جهان را بگردید.

 

 


تحصیل در خارج از کشور,زندگی در خارج از کشور,کار در خارج از کشور