تست

 

 
تحصیل در اتریش

آیا شما نیز رویای تحصیل در کشور رشته کوههای آلپ،کشور احاطه شده در میان صنوبر های تنومند صد ساله و کوههای شکوهمند و سفیدپوش را در سر می پرورانید؟نظرتان در مورد یک تفریح خوشایند و قدم زدن آهسته در وین پایتخت اتریش چیست؟اتریش کشور سوسیس های لذیذ و زادگاه پدر روانشناسی مدرن- زیگموند فروید – و مهد تاریخ کهن فوق العاده غنی رم باستان است.

جمهوری اتریش محصور در خشکی در اروپای مرکزی به فرهنگ غنی سیاسی و آموزش و هنری خود می بالد.به همین علت این کشور موقعیتی ایده آل برایتحصیل در خارج کشور است.اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان این کشور با هر ملیتی در مدت کوتاهی با آداب و رسوم این کشور انس می گیرند.

کشور اتریش رویای دانشجویان خارجی است و فرصت های نامحدود و نابرابری در بهترین کالجا ها و دانشگاه ها برای آنها مهیا می سازد. می توانید تصور کنید در میدان یک شهر باستانی قدم می زنید و به سمت کلاس درسی در یک قصر واقعی می روید؟در کلاسهای درس به زبان آلمانی مهارتهای زبانی شما چقدر تقویت می شود؟ دانشجویان تاریخ به مطالعه معماری  شورانگیز در گذشته و حال اتریش و در کل اروپا در هر دو ملل باستانی و مدرن علاقمند هستند.

کشور اتریش برنامه های آموزشی گسترده و آکادمی های  رقابتی و تاریخ شگفت انیز و نیز تجربیات قابل توجه فرهنگی را به دانشجویان خود ارائه می دهد.اطمینان داشته باشید که با تحصیل در اتریش علاوه بر آنکه می توانید افق فکری خود را به عنوان یک دانشجو گسترش دهید بلکه می توانید از گذشته بیاموزید و در عصر حاضر کنکاش کنید

تحصیل در اتریش

 

 کشور اتریش با داشتن دولتی که سعی کرده اقتصاد آلمان را سرلوحه اقتصاد جامع خود و آسایش و رفاه کشور هایی نظیر سوئیس را سرلوحه کار خویش قرار دهد ، از طرفی میتواند مقصدی مناسب برای افراد متقاضی ادامه تحصیل در اروپا و از طرفی اقامتگاه مناسبی جهت بنا نهادن شرایط ادامه زندگی برای افراد با شرایط متفاوت می باشد .

تحصیلات در کشور اتریش هنوز با هزینه کم صورت میگیرد و این کشور با توجه به جمعیت بسیار کمی که دارا می باشد ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی و اقامتدر این کشور را تسهیل نموده است . زبان اصلی کشور اتریش آلمانی است .

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر از دانشگاه های اتریش به این صفحه مراجعه کنید.

 


حکومت و سیاست

قدرت اجرایی مشترکا در دست رئیس جمهور فدرال – که برای دوره شش سال با رأی تمامی افراد بالغ انتخاب می شود و شورای وزیران (کابینه، تحت رهبری صدر اعظم فدرال است.

رئیس جمهور شخصی را به صدر اعظمی انتصاب می کند که دارای پشتیبانی اکثریت در مجلس نمایندگان (ناسیونال رات)مجمع فدرال است183 عضو مجلس نمایندگان برای دوره های چهار ساله با رای تمامی افراد بالغ طبق روش تعیین تعداد نمایندگان به نسبت جمعیت هر منطقه انتخاب می شوند.63 عضو دیگر مجلس (بوند سرات) را مجالس هر کدام از نه ایالت جمهوری فدرال انتخاب می کنند.

احزاب مهم سیاسی عبارتند از:                                                                                          

  • سوسیال دموکرات (سوسیالیست؛ SPO)
  • حزب مردم (محافظه کار)
  • حزب آزادی (راستگرا؛ EPO)
  • حزب سبز (VGO). 

ایالات اتریش

 

نام ایالت

مساحت(کیلومتر مربع)

مرکز

اشتایرمارک

16387

گراتس

اوبراوستررایش

11979

لینتس

بورگنلاند

3966

آیزنشتادت

تیرول

12647

اینسبروک

زالتسبورگ

7154

زالتسبورگ

فورآرلبرگ

2601

برگنتس

کرنتن

9533

کلاگن فورت

نیدراوستررایش

19171

سانکت پولتن

وین

415

وین

آموزش

میزان با سوادی : بیش از 98%. 

اتریش کشوری است واقع در اروپای مرکزی و در خشکی محصور میباشد. رشته کوههای آلپ که از شرق به غرب در این کشور امتداد دارند، بیش از75درصد خاک این سرزمین را در بر گرفته اند.

سنین تحصیل اجباری: 6 تا 15 سال. 

تعداد دانشگاه: 18، شامل 6 مؤسسه همطراز با دانشگاه.

 

جغرافی

 

بیشتر اراضی قابل کشت اتریش، در نواحی کم ارتفاع شمال و شمال شرقی واقع شده و بیش از نیمی از آنها، به درختکاری و کشت علوفه اختصاص دارند.

 

زمینهای کم ارتفاع شرق اتریش متشکل است :

از تپه های کوتاه، آبگیر وین و ناحیه ای مسطح و ماندابی در کنار نویزیدلارزه در مرز مجارستان.

در امتداد مرز چک و اسلواکی پوشیده از درختانی است که به 1200 متر ارتفاع میرسد.

رودهای مهم:دانوب، راین، مور.

بلندترین نقطه:قله گروس گلوکنر، 3798 متر.

آب و هوا:در اتریش، انواع آب و هوای محلی به دلیل اختلاف ارتفاع و جنبه‌های دیگر وجود دارد، اما اتریش از جمله مناطق آب و هوایی معتدل محسوب می‌شود كه در هر فصل سال جای مناسبی برای سفر است. شرق کشور خشک تر از غرب آن است و به طور کلی در زمستان سردتر، در تابستان گرم تر و در عین حال مرطوب تر از نواحی آلپی است. مناطقی که بیش از ۳,۰۰۰ متر ارتفاع دارند، در تمامی سال پوشیده از برف هستند.

اتریش در منطقه معتدل و مسیر آب و هوایی اروپای میانه كه از آب و هوای آتلانتیك و قاره ای تأثیر می‌پذیرد، قرار گرفته است.  هر فصل سال نمایشگر دما و آب و هوای مخصوص همان فصل است. در این منطقه بارش اندك، تابستان‌ها گرم و زمستان‌ها سرد معتدل است. در مناطق كوهستانی آب و هوای پر بارش كوه‌های آلپ به چشم می‌خورد. زمستان در این مناطق طولانی است. در مابقی استان‌ها آب و هوای مخصوص اروپا (آب و هوای میان دریا و قاره ای) دیده می‌شود كه آب و هوایی متاثر از آتلانتیك در جنوب و قاره ای جنوب شرقی را نیز در بر می‌گیرد.

اقتصاد

 

اتریش با وجود این که حدود 90% از نیاز غذایی اش را خود تولید میکند، فقط 8% نیروی کار را در بخش کشاورزی دارد. زمین قابل کشت شرق کشور دارای خاک حاصلخیزی است که محصول خوبی از   غلات و انگور تولیدمی کند. تولیدلبنیات در مراتع شرق و کوههای آلپ اقلام صادراتی

مهمی را تشکیل میدهد. تکیه گاه اصلی اقتصاد صنایع تولیدی میدهد.  تکیه گاه اصلی اقتصاد صنایع تولیدی است که شامل ماشین آلات و لوازم ترابری، محصولات آهن و فولاد، فرآورده های نفتی، سیمان و کاغذ است. منابع طبیعی متشکل است از سنگ آهن و منیزیت، و همچنین امکان بالقوه تولید نیروی هیدروالکتریک و مهم ترین جنگلهای اروپای مرکزی نیز ر اتریش واقع میباشد.کوههای آلپ هم در تابستان و هم در زمستان بازدیدکنندگان را به خود جلب میکند و توریسم سهم مهمی از درآمد ارز خارجی را به خود اختصاص میدهد. اتریش به حفظ روابط اقتصادی با کشورهای اروپای مرکزی که زمانی جزو امپراتوری هاپسبورگ بودند میپردازند.

 

تاریخ معاصر

در 1918 و 1919، امپراتوری هاپسبورگ اتریش – هنگری تجزیه شد. جمهوری اتریش، به رغم حمایت فراوانی برای اتحاد با آلمان، به صورت کشوری مجزا ایجاد گشت.

اتریش که طی دهه های 1920 و 1930 بی ثبات بود، در 1938 از سوی آلمان الحاق شد. در 1945 اتریش را آزادساختند،ولی نیروهای اشغال گر متفقین تا 1955 وقتی استقلال جمهوری بی طرف اتریش به رسمیت شناخته شد، در آن کشور باقی ماندند.

تحولات 1989 و 1990 در اروپای مرکزی موجب تشویق اتریش به از سر گرفتن روابط سنتی با مجارستان وجمهوری چک، اسلوونی،کرواسی و اسلوواکی گردید،که جملگی زمانی جزوامپراتوری هاپسبورگ بودند


امروزه اتریش به دلیل امتیازات و ویژگیهای شاخص مقصد بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل است،تعدادی از این ویژگی ها در ذیل آمده است:

      

رتبه نخست بهترین شهر دنیا برای زندگی در سال 2012(برای چندمین سال متوالی)

 

 رتبه پنجم بهترین شهر دانشجویی دنیا در سال 2012 (طبق رتبه بندی سایت معتبر QS)

 

وین،پایتخت اتریش،مقر کشورهای صادر کننده نفت (OPEC) و سازمان توسعه صنعتی اروپا

 

اخذ پذیرش و تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا با رنکینگ کمتر از 100 در دنیا و رنکینگ  کمتر از 15 در اروپا

 

اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای اقامت تحصیلی کشور اتریش از مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در کلیه رشته های علوم پزشکی– فنی و مهندسی و هنر با امکان تغییر رشته در کلیه سطوح در قلب اروپا و کشور زیبای اتریش و شهر وین و دیگر شهر های دانشگاهی و با پشتیبانی کامل جهت اسکان کامل در یکی از امن ترین و ارزانترین کشورهای اروپای غربی و مرکزی

 

امکان انتقال دانشجوی مشغول به تحصیل به دانشگاه های ممتاز اتریش

 

هزینه تحصیل مناسب(حدودا ترمی بین 380 تا 740 یورو می باشد.)

 

مهد تمدن موسیقی و هنر دنیا

 

عدم نیاز به مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و ارشد

 

شرایط مناسب برای یادگیری زبان آلمانی قبل از شروع کلاسهای دانشگاه

 

امکان اخذ پذیرش در مقطع دکترا

 

عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی برای مقطع دکترا(به جز برخی رشته های شاخه علوم انسانی)

 

قابل مقایسه نبودن دانشگاه های اتریش با بسیاری از کشورها به لحاظ شهریه و کیفیت آموزشی

 

شرایط تحصیل در اتریش قابل مقایسه با بسیاری از کشور های اروپایی از جمله هلند که شهریه ی دوره کارشناسی آن 7200 یورو و شهریه کارشناسی ارشد آن 8500 یورو می باشد نیست و علاوه بر شهریه بالا ،داشتن مدرک زبان هم الزامی می باشد و معمولا اخذ پذیرش در مقطع دکترا صورت نمی گیرد و در صورت اخذ با شرایط سخت و خاصی پذیرش صورت می گیرد.

 

هزینه زندگی مناسب(500 تا 600 یورو برای هر نفر)

 

امکان ترانسفر واحدهای گذرانده شده دانشجویان دانشگاه های سراسری و آزاد به دانشگاه وین و اخذ مدرک از دانشگاه وین

 

امکان گرفتن ویزای یک ساله و سفر به سایر کشورهای اروپایی و همچنین امکان تمدید این نوع ویزا تا 2 سال حتی برای گذراندن دوره های زبان آلمانی در کشور اتریش

 

امکان دریافت یک مدرک لیسانس یا فوق لیسانس دیگر با گذراندن دوره یک ساله دردانشگاه های اتریش برای کسانی که لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاه های ایران دارند.

 

پذیرش از دانشگاه های ممتاز گرفته می شود که از لحاظ رنکینگ جهانی در رتبه های دو و سه رقمی قراردارند و در بین کشور های اروپایی رتبه های زیر 20 را دارند.

دانشجو موظف است تا هزینه های زندگی خود را اعم از اجاره منزل،پوشاک،مواد غذایی وبیمه درمانی را پرداخت کند. اتاق ها وآپارتمانهایی وجود دارد که با قیمت مناسب فقط به دانشجویان اجاره داده می شود.

هزینه زندگی دانشجویی در اتریش بانضمام خوراک،پوشاک،رفت وآمد وکلیه هزینه های جانبی حدودا معادل 600 یورو در ماه می باشد.

دانشجو تعداد ساعت محدودی در هفته اجازه کار دارد

هزینه زندگی در اتریش

فرم درخواست ویزا که به طور کامل و خوانا پرشده وشخصا امضا گردیده باشد+کپی آن

 

گذر نامه با مدت اعتبار کافی(حداقل 6 ماه از تاریخ در خواست روادید)

 

شناسنامه

 

گذر نامه و شناسنامه همسر

 

فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه

 

تعهد نامه مالی

 

اصل وفتوکپی از پذیرش ویا تایید دریافت درخواست پذیرش از یک دانشگاه یا مدرسه عالی در اتریش

 

اصل وکپی مدارک تحصیلی دبیرستان ودانشگاهی متقاضی در ایران

 

گواهی عدم سو پیشینه

 

دو قطعه عکس

مدارک زیر با توجه به شرایط  متقاضیان  دسته بندی شده ونیازی نیست که همه متقاضیان کلیه مدارک را جهت اخذ پذیرش داشته باشند.ترجمه رسمی مدارک (با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه و تایید سفارت اتریش در تهران)باید به زبان آلمانی باشد.

 

ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمره های آن

 

ترجمه مدرک پیش دانشگاهی وریز نمرات آن

 

ترجمه مدارک دانشگاهی و ریز نمرات آن یا ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه به همراه واحد گذرانده شده

 

کپی پاسپورت(رنگی)

 

گواهی زبان آلمانی در صورت موجود بودن

 

 

         (  چنانچه مدارک شما ترجمه نشده باشد،ترجمه مدارک در موسسه انجام می شود) 


تحصیل در مالزی

مالزی یکی از بهترین کشورها برای تحصیل دانشجویان بین المللی می باشد. دلایلی از قبیل امنیت, راحتی, سطح بالای تحصیل و امکانات پزشکی مناسب, این کشور را به محلی مناسب برای تحصیل تبدیل می کند. و آخرین و مهم ترین دلیل, هزینه ی مناسب تحصیل در این کشور می باشد.

تحصیل در مالزی زیر نظر دو وزارت دولتی می باشد. وزارت آموزش(Ministry of Education) که به مسائل مربوط به پیش دبستانی, دبستان, دبیرستان و پیش دانشگاهی رسیدگی می کند.  رسیدگی به مسائل مربوط به امور دانشگاهی توسط وزارت آموزش عالی (Ministry of Higher Education) انجام می گیرد. البته دولت فدرال مسئول رسیدگی به مسائل آموزشی می باشد و هر استان دپارتمان آموزشی مربوط به خود را دارد.در کشور مالزی دانشگاه ها و کالج های متعددی زیر نظر دانشگاه های معتبر جهانی و یا به طور مستقل مشغول فعالیت می باشند . مشاورین ما با توجه به رشته تحصیلی شما انتخاب های گوناگونی را به شما ارائه می دهند تا مناسب ترین دانشگاه ممکن را انتخاب کنید .

 

جهت بررسی شرایط شما به صورت رایگان توسط مشاوران موسسه لطفا فرم مشاوره را تکمیل کنید.

 


درباره مالزی

 

مالزی یک کشور منتخب سلطنتی با حکومت پادشاهی مشروطه است. این کشور ظاهرا از سوی یک حاکم عالی یا (Yang di-Pertuan Agong) که معمولا از آن به عنوان شاه مالزی یاد می شود، اداره می گردد. او برای یک دوره پنجساله در میان نه سلطان موروثی ایالات مالایایی انتخاب می شود؛ چهار ایالت دیگر، اسما دارای فرماندارانی هستند که درامر این انتخاب شرکت نمی کنند. این امر موجب می شود که مالزی یک کشور دارای سلطنت محسوب شود

قدرت اجرایی در اختیار کابینه مالزی (هیئت دولت) به ریاست نخست وزیر است؛ و قانون اساسی مالزی تاکید می کند که نخست وزیر باید عضو مجلس پایین دستی، پارلمان مالزی باشد که بنابر نظر حاکم عالی می تواند به گروه اکثریت در مجلس دستور دهد. کابینه از میان اعضای دو مجلس انتخاب می گردد و مسئول اداره آن مرجع نیز می باشد

 

جغرافیا

دو بخش متمایز مالزی از طریق دریای چین جنوبی از یکدیگر جدا شده اند، که هردو بخش غربی شبه جزیره مالزی و شرق مالزی، دارای منظره بسیار مشابهی از دشتهای مرتفع ساحلی هستند که اغلب از تپه ها و کوهستانهای جنگلی انبوه پوشیده شده که مرتفع ترین آن، کوه کینابالو به ارتفاع ۴٬۰۹۵٫۲ متر بر روی جزیره بورنئو قرار دارد. آب و هوای محلی، استوایی بوده که مشخصه آن بادهای موسمی سالانه است که (در ماههای آوریل و اکتبر) در جنوب غرب و (از اکتبر تا فوریه) در شمال غرب می وزد

 

بهداشت

جامعه مالزی برای گسترش و توسعه بهداشت اهمیت قائل بوده  ، و 5% بودجه توسعه بخش اجتماعی دولت به بهداشت عمومی اختصاص داده شده – که یک افزایش بیش از 47% نسبت به رقم پیشین آن است. این یعنی بهداشت دارای افزایشی بیش از ۲ملیارد RM است. با افزایش و بالا رفتن سن جمعیت، دولت می خواهد در بسیاری از حوزه ها اصلاحاتی انجام دهد از جمله نوسازی بیمارستانهای موجود، ساختمان و تجهیزات جدید پزشکی، گسترش تعداد پلی کلینیکها (درمانگاه ها)، و اقدامات ارتقاء آموزش و توسعه ترویج از راه دور بهداشت. در طی چند سال گذشته، آنها تلاشهای خود را برای بازسازی سیستمها و جذب بیشتر سرمایه گذاری خارجی افزایش داده اند.

 

فرهنگ

مردم مالزی افرادی بسیار خون گرم و میهمان نواز هستند . ایرانی ها را بسیار دوست دارند. مسلمانها دارای رستورانها و فروشگاه هایی هستند که با آرم حلال مشخص می شوند. هندو ها و چینی ها به بودا معتقد هستند.

با توجه به طبیعت بخشنده این سرزمین بومی ها که اکثرا مسلمانند دارای اخلاقی خوش و دست و دل باز هستند. دارای نظم و ترتیب در کارها به شکل کاملاً اروپایی می باشند. که با توجه به سرمایه گذاریهای شرکت های ژاپنی در این کشور و نظارت و مدیریت ژاپنی ها این نظم در تمام جا ها مشهود است.

تنها قمار خانه کشور های مسلمان در این کشور و در بلندای تله کابین شهر گنتینگ می باشد که ورود مسلمانان مالائی به آن ممنوع است. مالزی کشوری است کاملاً تفریحی و بسیار زیبا که در سال ۲۰۰۶ معادل ۲۲ میلیون نفر توریست را پذیرا بوده است. جمعیت این کشور ۲۸ میلیون می باشد.

مالزی یک جامعه چند نژادی، چند فرهنگی و چند زبانی است که شامل%65 مالایایی و دیگر قبایل بومی، 25% چینی، و 7% هندی می باشد. مالایایی هایی که بزرگترین مجموعه را تشکیل می دهند، همگی مسلمان می باشند چرا که هر فرد باید مسلمان باشد تا از لحاظ قانونی بتواند تحت شرایط امور قانونی مالزی قرار گیرد. مالایایی ها از لحاظ سیاسی نقش غالبی را ایفا نموده و گروهی را تشکیل می دهند که بومیپوترا نامیده می شود. زبان بومی آنها مالایایی، " باهاسا مالایو" است. باهاسای مالزی بسیار شبیه به باهاسا مالایو درکاربردی ترین مواردی است که زبان ملی کشور مالزی محسوب می شود.

 


-سطح تحصیل مطابق با استانداردهای بین المللی.

-هزینه ی دانشگاهی ارزان و به صرفه در مقایسه با سایر کشورها و حق انتخاب انواع رشته ها.

-تنوع رشته های دانشگاهی و حق انتخاب بین بهترین دانشگاه ها و کالج ها.

-وجود شعب دانشگاه های خارجی در مالزی, این امکان را به دانشجویان می دهد که با هزینه ی زندگی کمتر, در شعبه ی دانشگاه مورد نظر خود تحصیل کنند.

-کشوری با امکان زندگی و تحصیل به زبان انگلیسی در همه ی سطوح.

-زندگی آرام در کشوری چند ملیتی با ادیان و فرهنگ های مختلف.

-وجود 50,000 دانشجوی بین المللی از بیش از 100 کشور که مالزی را به عنوان محلی مناسب برای تحصیل انتخاب کرده اند.

-هزینه ی مناسب و ارزان زندگی.

-امکان کار به صورت نیمه وقت در حین تحصیل.

-تنوع انواع غذاها و مواد غذایی.

-سیستم حمل و نقل مناسب و ارزان

شرایط اخذ پذیرش لیسانس از کشور مالزی

 

اخذ پذیرش در مقطع لیسانس در دانشگاه های کشور مالزی چندان مشکل نیست .یکی از شرایط لازم داشتن مدرک دیپلم با معدل حداقل 13 می باشد،همچنین متقاضیان باید مدرک پیش دانشگاهی هم داشته باشند.کسانیکه مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشند.ابتدا باید به مدت 9 ماه این دوره را در دانشگاه بگذرانند و سپس در رشته انتخابی به تحصیل ادامه دهند .

مدرک زبان مورد نیاز ،آیلتس حداقل با نمره 6 و یا تافل حداقل 80 است.کسانیکه مدرک زبان نداشته باشند و نیاز به تقویت زبان داشته باشند باید در دانشگاه دوره زبان بگذرانند.

از آنجاییکه ویزای دانشجویی برای مقطع لیسانس به افراد بالای 30 سال مشکل داده می شود،بهتر است سن متقاضی بیشتر از 30 سال نباشد.

طول دوره لیسانس در دانشگاه های مالزی به طور معمول برای رشته های مهندسی 4 سال و سایر رشته ها 3 سال است.

 

شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس از کشور مالزی

 

متقاضیان اخذ پذیرش برای مقطع فوق لیسانس می توانند در رشته ای مرتبط با رشته لیسانس خود به تحصیل ادامه دهند.همچنین شرط معدل برای دانشگاه های دولتی بالای 15 و برای دانشگاه های خصوصی، بالای 13 می باشد.داشتن سابقه کار در مواردی می تواند به دانشجویانی که معدلشان پایین است برای اخذ پذیرش کمک کند.

مدرک زبان برای ثبت نام اولیه در برخی از دانشگاه ها نیاز نیست اما مدرک زبان برای ثبت نام نهایی و شرکت در کلاس ها لازم است.مدرک زبان مورد نیاز برای شرکت در کلاس نمره حداقل 6 در آیلتس و یا حداقل 80 در تافل است.

طول دوره فوق لیسانس در دانشگاه های کشور مالزی یک سال و نیم تا سه سال می باشد که معمولا دانشجویان این دوره را 2 ساله به پایان می رسانند.

 

شرایط اخذ پذیرش دکترا در کشور مالزی:

 

طول دوره دکترا برای همه رشته ها معمولا بین 3 تا 4 سال است.معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد برای پذیرش مقطع دکترا نباید کمتر از 15 باشد ولی اگر به طور مثال معدل کارشناسی زیر 15 باشد معدل کارشناسی ارشد باید بالای 16 باشد.همچنین رشته مقطه فوق لیسانس و دکترا باید مرتبط باشد.

برای ثبت نام اولیه در برخی از دانشگاه ها نیازی به ارائه مدرک زبان نیست ولی برای ثبت نام نهایی و شرکت در کلاس ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 و یا تافل حداقل 80 الزامی است.

هزینه تحصیل:

 

برای مقطع لیسانس تحصیل در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر است که هزینه آن 3000 دلار در هر ترم است و این هزینه برای مقطع فوق لیسانس برای کل دوره 12000 دلار است.هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی در مقطع فوق لیسانس و دکترا 2000 در هر ترم است.

هزینه کالج های زبان بطور مثال برای یک دوره 6 ماهه 2000 تا 3500 دلار است که اگر طول دوره افزایش یابد هزینه نیز متناسب با آن افزایش می یابد.

 

هزینه اجاره خوابگاه و خانه:

هزینه مسکن در مالزی بر اساس نوع نیاز و انتخاب دانشجو متفاوت است.مسکن هایی که دانشجویان معمولا انتخاب می کنند یا از نوع خوابگاه است یا آپارتمان . هزینه خوابگاه بر اساس نوع اتاق (یک نفره ،دونفره،سه نفره یا بیشتر) متفاوت است که از 250 تا 750 رینگت متفاوت است این هزینه در کالج های زبان برای اتاق های یک و دو نفره بین 400 تا 850 رینگت است.

خوابگاه های متاهلی (یک واحد آپارتمان دو خوابه )در دانشگاه ها 800 تا 1500 رینگت است و این هزینه در کالج های زبان بین 2000 تا 2500 رینگت است.

اجاره های خانه بر اساس منطقه و نوع ساختمان بسیار متفاوت است اجاره خانه بین 800 تا 3200 رینگیت هزینه دارد.

 

هزینه زندگی:

 

هزینه زندگی دانشجویی بر اساس تجربیات کشانی که در مالزی زندگی می کنند برای هر نفر حدود 800 رینگت است که این هزینه برای زوج ها یا کشانی که با دوستان زندگی می کنند حدودا 1400 رینگت است.

یادگیری زبان در کشور مالزی به دلیل وجود کالج های متعدد و متنوع و با شرایط مناسب ،بسیار مورد توجه علاقمندان است. این کالج ها با استفاده از بروزترین روش ها و متدها و همچنین با بهره مندی از مجهز ترین لابراتوارها فرآیند آموزش زبان را به بهترین نحو به اجرا می گذارند.قیمت دوره های کالج های زبان به نسبت قدمت و نزدیکی به مرکز شهر متفاوت است.

شرکت در این دوره ها محدودیتی از نظر سنی و داشتن مدرک ندارد.کالج ها اغلب خوابگاه و امکانات اقامتی را برای دانشجویان فراهم می کنند.