14 شغلی که می توانید در سفرهای خارجی پیدا کنید!

پول کافی برای سفر ندارید؟ فکر می‌کنید در موقعیت فعلی نمی‌توانید پول پس‌انداز کنید تا رویای سفر وتحصیل در خارج از کشور را تحقق ببخشید؟ خب، دارید اشتباه می‌کنید. زمانی که  که در سفر با بی‌پولی مواجه شدید می‌توانید یک شغل پیدا کنید. در این مقاله ما ۱۴ شغلی را که می‌شود در سفر انجام داد، به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 

این اندیشه که هزینه های سفر برای ما زیاد است، بسیاری از مردم را از انجام سفرهایشان باز می دارد. آن ها این اندیشه را دارند که «خیلی گران و مشکل است و من هیچ‌وقت موفق نمی‌شوم.» اما سفر آن‌قدر که به نظر می‌رسد گران نیست و حتی اگرامکان پس انداز پول را ندارید، همیشه امکان اینکه شما در خارج از کشور کار پیدا کنید، وجود دارد. پیدا کردن کار زمانی که شما در حال سفر هستیدآنطور که به نظر می رسد سخت نیست ، بلکه گزینه‌ایست که اغلب توسط جهانگردان نادیده گرفته می‌شود.

پیدا کردن شغل در خارج از کشور با پیدا کردن شغل در کشور خودتان متفاوت است. روند این کار بسیار غیررسمی است و اگر توجه داشته باشید که شما به دنبال یک شغل هستید نه حرفه، و نسبت به گزینه‌‌هایتان منعطف باشید، می‌توانید همه جا کار پیدا کنید. در تمام اقتصادها و صنایع برای مسافران کاری در نظر گرفته شده است. برای مثال احتمالاً اقتصاد استرالیا بدون استخدام کوله‌گردها و مسافران دوام نمی‌آورد!

خب چه کارهایی را می‌توانید در خارج از کشور پیدا کنید؟ در ادامه فهرستی از کارهایی را می‌آوریم که پیدا کردنشان برای مسافران راحت است و اغلب نیاز به تعهد طولانی‌مدت ندارند:

۱. زبان درس بدهید

 learning language

 

راحت ترین کار برای کسانیکه زبان انگلیسی یا زبانی پرکاربرد زبان اولشان است یا به آن تسلط دارند آموزش زبان است. شغل‌های آموزشی در جهان بسیار زیاد هستند، به خصوص در جنوب شرقی آسیا. هر باری که شک داشتید، یک شغل آموزشی انتخاب کنید. پول خوبی دارد، ساعت‌هایش منعطف است و بسیاری از کشورها مزایای دیگری هم به این معلمان می‌دهند. منابع آنلاین بسیاری وجود دارد که به کسانی که می‌خواهند آموزش زبان را امتحان کنند کمک می‌کند. حتی اگر نمی‌توانید انگلیسی درس بدهید، زبان مادری خودتان را آموزش بدهید. آموزشگاه‌های زبان متعددی در سطح جهان به خصوص در شهرهای بزرگ بین‌المللی وجود دارد.

۲. کار فصلی انجام دهید

 

 

همگام با فصل‌ها می توانید کار متناسب با آن را پیدا کنید و در پیست‌های اسکی، کافه‌‌ها، اردوگاه‌ها و کشتی‌ها کار کنید. گزینه‌های زیادی وجود دارد – هرجا که یک فصل پرگردشگر باشد، تقاضای زیادی برای کارهای موقت پیدا می‌کنید. حتماً قبل از شروع فصل نسبت به پیدا کردن شغل جدید اقدام کنید تا از پیدا کردن شغل مطمئن شوید. اگر وسط فصل بروید، همه‌ی شغل‌های خوب اشغال شده‌اند. به مهمان‌خانه‌ها بروید و سوال بپرسید، آن‌ها شما را به راه درست هدایت می‌کنند!

۳. کار فریلنس اینترنتی انجام دهید

 

 

اگر در زمینه‌ی خدمات اینترنتی، طراحی، برنامه‌نویسی یا هر چیز مربوط به تکنولوژی تجربه دارید، وبسایت‌هایی مثل ایلنس (Elance) به شما کمک می‌کنند تا شغل‌های مجازی پیدا کنید که بتوانید آن‌ها را در طول سفر انجام دهید. پس کاری را که می‌خواهید انتخاب کنید. در این حوزه‌ها رقابت زیادی وجود دارد، اما اگر خوب کار کنید و اعتبار کسب کنید، در طی زمان کارهای زیادی به شما پیشنهاد می‌شود.

اگر مهارت‌های تکنولوژیک ندارید، باز هم می‌توانید یک پروفایل بسازید و برای کارهای مختلف مشتری پیدا کنید. تسک ربیت (Task Rabbit) و فیور (Fiverr) دو سایت خیلی خوب برای یافتن آنلاین شغل هستند.

۴. در کشتی کروز کار کنید

 

 

این گزینه راهی فوق العاده برای کسب درآمد بالاست. چرا که در حالی که در دنیا می‌گردید، تجربه‌ی کار فیزیکی پیدا می‌کنید و با مردم سراسر جهان ( هم خدمه و هم مسافران) دوست می‌شوید. با اینکه اغلب افراد نیازمند، کارهای با حقوق کم را اشغال کرده‌اند، اما کارهای زیادی وجود دارد که از بینشان انتخاب کنید. برای شروع سری به این مطلب بزنید.

 

۵. سنتان زیر ۳۰ سال است؟ ویزای کار و تعطیلات بگیرید

 

 

اگر زیر ۳۰ سال هستید، پس سفر خوراک شماست! استرالیا، نیوزیلند، کانادا، انگلیس، نروژ و بسیاری از کشورهای دیگر به افراد زیر ۳۰ سال ویزای کار و تعطیلات می‌دهند. ویزای کار و تعطیلات این امکان را به شما می دهد که هر شغلی را در این کشورها پیدا کنید. در حقیقت این یک مجوز کار بسیار مناسب است. (نکته: هر کشوری قوانین خودش را دارد و بعضی کشورها  برای شغل‌هایی که می‌شود یا نمی‌شود انجام داد محدودیت‌هایی قائل شده‌اند.) اغلب پیدا کردن شغل های ساده و موقت امکان پذیر است. برای پیدا کردن این کارها، در نیازمندی‌های محلی جستجو کنید یا از مهمان‌خانه‌‌ها سوال بپرسید. در کشورهایی که ویزای کار و تعطیلات خیلی رایج است (مثل استرالیا)، بیشتر مهمان‌خانه‌ها دارای تابلوی آگهی‌های شغلی هستند یا می‌توانند به شما راهنمایی بدهند.

 

۶. پرستار بچه (babysitter) شوید

 

 

عاشق بچه‌‌ها هستید؟ پس از بچه‌ها مراقبت کنید! در ازای این کار به شما اتاق و دستمزد هفتگی داده می‌شود. در این گونه شغل‌ها باید زیاد در خانه بمانید تا از بچه‌‌ها مراقبت کنید، اما آخر هفته‌ها و تعطیلات را برای گشت و گذار آزاد هستید! چند وبسایت معروف برای پیدا کردن شغل پرستاری این‌ها هستند: Au Pair، Au Pair World، International Exchange، Go Au Pair.

 

۷. در هتل کار کنید

 

 

هتل‌ها و مهمان‌خانه‌ها معمولاْ دنبال افرادی هستند که در پذیرش، نظافت و راهنمایی مهمانان به آن‌ها کمک کنند. اغلب می‌توانید در ازای چند ساعت نظافت، یک شب اقامت رایگان دریافت کنید. حتی اگر به شما پول پرداخت نکنند و فقط اتاق رایگان و غذا به شما بدهند، باز هم شما در هزینه ها صرف جویی کرده اید. پرداخت نکردن پول ، همان پس‌انداز کردن است. علاوه بر این، این شغل‌ها تا وقتی که بخواهید طول می‌کشند – یک روز، یک هفته، یک ماه. تا وقتی که شما بخواهید و آن‌ها نیاز داشته باشند.

 

۸. مربی غواصی شوید

 

 

اگر مدرک غواصی دارید و تمایل دارید که مربی شوید (البته ممکن است به کلاس‌های اضافه نیاز باشد)، در سراسر جهان مقصدهای زیادی برای غواصی  وجود دارد که شما به راحتی آن‌جا کار پیدا می‌کنید ( تایلند، کمبوجیه، هندوراس، کارائیب، بالی و بسیاری کشورهای خوب دیگر). شما تنها با رفتن به این جاها و سوال پرسیدن می‌توانید کار پیدا کنید.

 

۹. از توانایی‌هاییتان استفاده کنید!

 

 

از مهارت‌ها و استعدادهایتان برای پیدا کردن شغل استفاده کنید. به مردم موسیقی یاد بدهید، موهایشان را کوتاه کنید، مشاوره‌ی بازرگانی بدهید، آشپزی کنید – از هر مهارتی که دارید برای پیدا کردن شغل استفاده کنید. خجالت نکشید. خلاق باشید. وبسایت‌هایی مثل Craigslist وGumtree دوتا از جاهایی هستند که می‌توانید توانایی‌هایتان را تبلیغ کنید و کار پیدا کنید. خواستن، توانستن است.

 

۱۰. در رستوران کار کنید

 

 

نیازبه پیشخدمتی، پادویی و ظرف‌شویی همیشه وجود دارد چرا که مردم به طور موقت این شغل‌ها را انتخاب می‌کنند. این شغل‌ها راحت پیدا می‌شوند، به خصوص در مقصد‌های پرگردشگر و شهرهای بزرگ. در کشورهایی که ویزای تعطیلات و کار ارائه می‌دهند، مسافران ستون فقرات اقتصاد خدماتی هستند و این‌طور کارها راحت پیدا می‌شوند.

 

۱۱. کار داوطلبانه انجام دهید

 

 

با این وجود که در اینجور مشاغل دستمزدی داده نمی‌شود، اما به خاطر اتاق و غذای رایگان می توانید پولتان را پس‌انداز کنید و بیشتر سفر کنید. علاوه بر این، کار خیر انجام می‌دهید پس یک بازی برد-برد است. نیاز نیست برای کار داوطلبانه پول زیادی در سازمان‌های بزرگ جهانی خرج کنید. این سازمان‌ها بخش بزرگی از پول را برای خودشان برمی‌دارند. به جای آن، وقتی به یک مقصد رسیدید، دنبال کار بگردید تا فرصت‌هایی پیدا کنید که زمان (و پولتان) بیشتر کمک‌کننده باشند. ما وبسایت Grassroots Volunteering را توصیه می‌کنیم. این سایت بهترین مکان  برای پیدا کردن طرح‌های داوطلبانه‌ی محلی است.

 

۱۲. راهنمای تور شوید

 

 

از عشقتان به سفر برای کار در سفر استفاده کنید. آژانس‌های گردشگری همیشه به دنبال راهنمای تور جدید هستند. با اینکه این کار از بقیه‌ی شغل‌های قبل جدی‌تر به نظر می‌رسد، اما یک شغل سرگرم‌کننده (و البته خستگی‌آور) است. حقوق چندان بالایی ندارد، اما تا وقتی که آنجا هستید از پس هزینه‌هایتان برمی‌آیید و می‌توانید با افراد مختلف از سرتاسر جهان آشنا شوید. (نکته: بعضی از این فرصت‌های شغلی نیازمند تعهد طولانی‌مدت هستند).

 

۱۳. روی کشتی کار کنید

 

 

اگر آب را دوست دارید، کار در کشتی را امتحان کنید. شغل‌های دریانوردی به طرز شگفت‌انگیزی راحت پیدا می‌شوند و نیازی به تجربه‌ ندارند (البته داشتنش کمک می‌کند) و این امکان را پیدا می‌‌کنید که با قایق به همه جا سفر کنید. این‌گونه شغل‌ها را در سایت‌های روبه‌رو پیدا می‌کنید: Jobs on Yachts، All Yacht Jobs، The Crew Network.

نکته: این فرصت‌‌های شغلی بلندمدت هستند و شما باید یک گواهی STCW ۹۵بگیرید که شامل آموزش‌های دریانوردی اولیه، برای مثال در مواقع آتش‌سوزی و آموزش‌های امنیت آبی می‌شود.

 

۱۴. هر کاری را که می‌توانید انجام دهید

 

 

همیشه این امکان وجود دارد که شما با استفاده از نیرو و توانایی تان کار پیدا کنید. کارهای موقت بسیاری در سراسر جهان وجود دارد که شما می‌توانید پیدا کنید. اگر می‌خواهید در ازای اتاق، غذا و پول اضافی کار کنید، همیشه شغلی پیدا می‌شود. چهار منبع بزرگ برای پیدا کردن شغل این‌ها هستند: Craigslist، Gumtree، HelpX.net، Workaway.info.

پیدا کردن کار در خارج از کشور، پیدا کردن شغل است و نه حرفه. بسیاری از کارهایی که در خارج از کشور پیدا می‌کنید، خسته‌کننده و طاقت فرسا خواهند بود، اما به شما امکان می‌دهند که پول کافی برای ادامه‌ی سفرهایتان را به دست بیاورید.

اجازه ندهید پول مانع سفرهایتان شود. اگر درباره‌ی کاری که می‌خواهید خلاق و منعطف باشید، کار پیدا می‌کنید. کار کردن در سفر خیلی ساده‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید و باعث می‌شود خیلی بیشتر از تصورتان بتوانید به سفر ادامه دهید. پس از خانه بیرون بزنید، کار پیدا کنید و جهان را بگردید.

 

 


بهترین دانشگاه های آلمان را بشناسید!

وضعيت دانشگاه هاى آلمان

آلمان از جمله كشورهاى اروپايى مى باشد كه امكانات بسيار گسترده و متنوعى را در اختيار دانشجويان علاقمند از تمامى كشورها، جهت ادامه ى تحصيل قرار مى دهد.تحصيل در دانشگاه هاى المان رايگان مى باشد اما دانشجويان مى بايستى مبلغ اندكى جهتSemesterticket را براى هر ترم پرداخت كنند كه اين هزينه با توجه به شهر و استان محل دانشجويى بین دویست تا پانصد یورو متفاوت خواهد بود.دانشجويان مى توانند با Semesterticket خود جهت حمل و نقل رايگان در طول ترم، در تمام نقاط شهر خود و تمام مسير هاى بين شهرى در استان خود تردد رايگان داشته باشند و همچنين مواردى از قبيل خدمات بانكى رايگان، تخفيف بليط تئاتر، تخفيف ورودى مكان هاى ديدنى و... برخوردار شوند.دانشجويان در مقطع ارشد اين امكان را دارند كه يك ترم از تحصيل خود را در دانشگاهى ديگر و يا در رشته ايى ديگر نزديك با رشته ى تحصيلى و موضوع پايان نامه ى خود تحصيل كنند.در طول ترم دانشجويان مى توانند براى رشته ى تحصيلى خود مشاور هاى اموزشى داشته باشند كه به انها در حل تمارين، رفع اشكالات درسى، نوشتن مقالات و ... يارى كنند.همچنين هر فرد بعنوان دانشجو امكان استفاده از باشگاه ورزشى ، استخر و كلاس هاى اموزشى با قيمت مناسبى را دارد.تحصيل در دانشگاه های آلمان به زبان المانی و انگلیسی است. برای تحصیل به زبان آلمانی نیاز به داشتن مدرك زبان DSH يا Testdaf و يا مداركى هم طراز است. اما علاقمندان اين امكان را خواهند داشت كه بدون مدرك زبان پذيرش گرفته و زبان خود را در دانشگاه مقصد به اتمام برسانند.

 

 تحصیل در آلمان

 

 

در این مقاله با برترین دانشگاه های آلمان آشنا می شویم.

 

 

  1. Ludwig-Maximilians-Universität München :

این دانشگاه در سال 1472 تاسیس شده است و از بزرگترین دانشگاه‌های آلمان است که در شهر مونیخ قرار دارد. این دانشگاه در سال 2017 رنکینگ 30 را در بین دانشگاه های دنیا به دست آورد. LMU دومین دانشگاه پر جمعیت آلمان است. بیش از 50 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به  تحصیل اند. تمرکز اصلی این دانشگاه بر روی تحقیقات علوم طبیعی، اکتشاف و نوآوری است.

آدولف هیتلر، فریدون فرخزاد، ماکس پلانک، محمد اقبال لاهوری، ورنر هایزنبرگ از دانشجویان این دانشگاه هستند.

 

دانشگاه ونیخ - تحصیل در آلمان 

 

  1. Heidelberg University:

دانشگاه هایدلبرگ Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان است که در سال ۱۳۸۶ میلادی، تأسیس شد. این دانشگاه در سال 2016 دانشگاه 43 دنیا بود. این دانشگاه در شهر هایدلبرگ در جنوب غربی آلمان واقع شده است و پیشرو در مطالعات ژنتیک روانپزشکی، جامعه شناسی مدرن و فیزیک محیط زیست است.

 

سالن همایش دانشگاه هایدلبرگ:

   

سالن همایش دانشگاه هایدلبرگ-تحصیل در آلمان

 

 

  1. Technical University of Munich :

این دانشگاه شصتمین دانشگاه دنیاست که در سال 1868 افتتاح شد و در حال حاضر بیش از چهل هزار دانشجو دارد. تمرکز اصلی این دانشگاه بر روی رشته های مهندسی بوده که امروزه آن را  به رشته های علوم طبیعی، علوم اجتماعی، کشاورزی تکنولوژی غذایی هم گسترش داده است.

 

سرسره غول پیکر در دانشگاه فنی مونیخ - آلمان برای کاهش مصرف برق، استفاده کمتر دانشجویان از آسانسورها و افزایش نشاط اساتید و دانشجویان

 

سرسره غول پیکر در دانشگاه فنی مونیخ - تحصیل در آلمان 

 

  1. Humboldt-Universität zu Berlin :

این دانشگاه توانست در سال 2017 رتبه 67  جهانی را به دست آورد. شهرت اصلی این دانشگاه مربوط به رشته‌های هنر و علوم انسانی آن می‌شود. سیستم آموزشی این دانشگاه مدلی برای سایر دانشگاه های اروپایی بوده است.

 

 دانشگاه هامبلدت-تحصیل در آلمان

 

 

  1. Free University of Berlin:

این دانشگاه به سبب نگرانی هایی که از تسلط کمونیست بر دانشگاه هومبولت در طول جنگ سرد وجود داشت، در سال 1948 تاسیس شد. در طول 15 سال گذشته این دانشگاه کاهش چشمگیری را در تعداد دانشجوهای در حال تحصیل داشته است. این دانشگاه در سرتاسر جهان بخاطر کار‌های پروژهشی‌اش در زمینه علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم زیستی شناخته شده است.

 

 

دانشگاه برلین - تحصیل در آلمان

 

کتابخانه Free University of Berlin :

 

کتابخانه دانشگاه برلین - تحصیل در آلمان

 

6- RWTH Aachen University

این دانشگاه در سال 1870 تاسیس شده است و یکی از برترین دانشگاه‌های آلمان است که روی موضوعات فنی مهندسی متمرکز شده است. این دانشگاه رتبه 78 جهانی را دارد. در سال ۱۹۶۵، دانشکده فلسفه که اولین دانشکده غیر فنی دانشگاه بود و یک سال پس از آن نیز دانشکده پزشکی تاسیس شدند که دانشگاه آخن را که تا آن زمان تنها رشته‌های فنی در آن ارائه می‌شد، به یک مرکز آموزش عالی جامع مبدل ساختند. این دانشگاه دارای بیشترین بودجه تحقیقاتی و بالاترین درآمد سرانه هیئت علمی مرتبط با صنعت در میان تمام دانشگاه‌های آلمان است.

بیش از 40 هزار دانشجو در 115 رشته در این دانشگاه مشغول تحصیل اند.

 

 دانشگاه آخن آلمان - تحصیل أر آلمان

 

 

 7- Technical University of Berlin

این دانشگاه در سال 1879 تاسیس شد و در حال حاضر دانشگاه 82 دنیاست. بیش از سی هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل اند.

 

 

دانشگاه فنی برلین - تحصیل در آلمان

 

8- University of Tübingen:

این دانشگاه از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های آلمان است که در سال ۱۴۷۷ شهر توبینگن واقع در جنوب غرب آلمان تاسیس شد و هم اکنون دانشگاه 89 دنیاست. این دانشگاه در رشته‌های مختلف پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی فعال می‌باشد.

یوهانس کپلر، یوزف راتزینگر (پاپ بندیکت شانزدهم)، گئورگ ویلهلم فریدریش هگل و هورست کوهلر (رئیس جمهور وقت آلمان) از جمله دانشجویان و فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه هستند.

 

تحصیل در آلمان

 

9- University of Freiburg

دانشگاه فرایبورگاز قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا می‌باشد که در سال 1477 تاسیس شد و در سال ۲۰۰۷ به عنوان دانشگاه برتر آلمان انتخاب شد و در حال حاضر نود و پنجمین دانشگاه دنیاست. مارتین هایدگر فیلسوف معاصر نیز در این دانشگاه به تحصیل و تدریس پرداخته است. از جمله رشته‌های اصلی این دانشگاه می‌توان به علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی اشاره کرد.

 

دانشگاه فرایبورگ - تحصیل در آلمان

 

 

10- University of Göttingen

دانشگاه Georg-August-Universität Göttingen واقع در شهر گوتینگن قدمتی حدودا سیصد ساله دارد. در حال حاضر دانشگاه صدم دتیاست.

44 نفر از اساتید این دانشگاه برنده جایزه نوبل در رشته های مختلف شده اند. این دانشگاه بهترین دانشگاه آلمان است و جز ده دانشگاه برتر اروپاست. رشته های علوم پایه از جمله رشته های برجسته این دانشگاست. کتابخانه این دانشگاه نیز در سال 2002 بهترین کتابخانه المان شناخته شد. حدود سی هزار دانشجو در کنار ده هزار کارمند و استاد دانشگاه در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

رشته های مختلف در این دانشگاه هم به زبان انگلیسی و هم آلمانی تدریس می شود.

 

 

 دانشگاه گوتینگن -تحصیل در آلمان

 

دانشگاه گوتینگن - تحصیل در آلمان

 


متقاضیان تحصیل پزشکی در اروپا بخوانند!

پزشکی در اروپا

 

 

 

در حال حاضر رشته های گروه علوم پزشکی یکی از بهترین و پرطرفدارترین رشته های دنیا می باشد.به همین دلیل در تمامی کشورهای دنیا از اهمیت بالای روبروست.همچنین در همه کشورها برای پذیرش در این رشته حساسیت بالایی دارند.

پردرآمدترین رشته دانشگاهی در حال حاضر رشته پزشکی است.

اغلب کشورها پزشکی را به زبان رسمی خود یا به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

کشورهای آلمان و اتریش رشته پزشکی را به زبان آلمانی ارائه می دهند ولی با رویکردهای متفاوت.شرایط ورود برای رشته های گروه علوم پزشکی در آلمان داشتن مدارک تحصیلی با معدل بالا و همچنین مدرک زبان آلمانی در سطح B1 است و متقاضیان می توانند حداکثر تا سن 21 سالگی برای پزشکی در آلمان اقدام کنند.

متقاضیان تحصیل پزشکی در آلمان باید ابتدا یک دوره کالج پیش پزشکی یکساله بگذرانند و پس از کسب حدنصاب نمرات مورد نظر اجازه حضور حضور در دانشگاه ها در رشته های گروه علوم پزشکی را دریافت می کنند.در کالج دروس ریاضی،فیزیک، زیست، شیمی و زبان آلمانی تدریس می شود.

 

مطلب بسیار مهم دیگری نیز که وجود دارد این میباشد که افراد برای این که در کشور آلمان بتوانند به معیارهای مد نظر از قبیل قبولی در کنکور پزشکی دست یابند باید دقت بسیار فراوانی داشته باشند که در دوره ی یک ساله ی خود نمرات بالایی کسب نمایند و این بسیار مهم میباشد و همچنین در ازمون آخر نیز نمره ی بالایی کسب نمایند .

 

در اصل باید گفت دانشگاه های کشور آلمان تمامی این نمرات را مد نظر قرار می دهند و با جمع بندی تمام آنها تصمیم نهایی خود را اتخاذ می نمایند و به همین دلیل است که افراد باید دقت داشته باشند که اگر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالاتری داشته باشند شانس موفقیت بیشتری کسب می نمایند .

 

کشور آلمان زمینه ی مناسبی را برای اشتغال افراد پزشک فراهم نموده است و این بسیار مهم میباشد و به نوعی با انتخاب خود آینده ی خود را تضمین می نمایند.

بهتر است بدانید کشور آلمان بسیار روی داشتن مدرک زبان افراد متمرکز می باشد و افرادی که با ارائه ی مدرک زبان مشکل دارند  کشورهای دیگری برای رشته های پزشکی انتخاب می نمایند که از آنها این مدارک را اتخاذ نمی نمایند .

برای پزشکی در کشور اتریش مدرک زبان آلمانی نیاز نیست ولی شرط ورود به رشته های گروه علوم پزشکی در این کشور قبولی در آزمون ورودی دانشگاه است.این آزمون ورودی به زبان آلمانی است و با توجه به ظرفیت محدود برای دانشجویان خارجی قبولی در آزمون بسیار سخت خواهد بود.

 

 

پزشکی در اروپا

 

 

کشورهای زیادی رشته پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند اما در این بین کشورهای مجارستان،اسلواکی،جمهوری چک و اوکراین دارای دانشگاه های با کیفیتی هستند و مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می باشند و امکان ورود برای متقاضیان به این کشورها با شرایط ساده تری فراهم می باشد.

 

دانشگاه های معتبر این کشورها همگی آزمون ورودی برای پذیرش دانشجو دارند که این آزمون ها در همان کشورها برگزار می گردد. دانشجویان باید جهت آمادگی برای آزمون ورودی و همچنین کسب اجازه حضور در آن کشور(ویزا) جهت شرکت در آزمون ورودی ، باید یک دوره کالج پیش پزشکی در آن کشور بگذرانند. در این دوره دروس زیست ( شامل آناتومی و فیزیولوژی)، شیمی،اصلاحات پزشکی و زبان تدریس می شود و دانشجویان برای شرکت در آزمون ورودی و ورود به دانشگاه آماده می شوند. دانشجویان پس از گذراندن کالج در صورتی که براساس برنامه ریزی کالج درس بخوانند همگی در آزمون ورودی دانشگاه و رشته مورد نظر قبول می شوند.

 

شرایط مناسبی برای افراد در کشور اکراین نیز وجود دارد زیرا این دانشگاه ها با وجود اینکه مورد تایید وزرات علوم می باشند دارای هزینه ی تحصیل مناسبی در رشته ی پزشکی میباشند .

 

 هزینه ی یک سال تحصیل در رشته ی پزشکی در این کشور به همراه هزینه ی خوابگاه و بیمه و ثبت نام و شهریه همگی 5300 دلار در سال می باشد که این هزینه برای تحصیل در رشته ی پزشکی هزینه ی بسیار مناسبی میباشد .

 

بهتر است بدانید این کشور دارای دو دانشگاه معتبر که  مورد تایید وزارت علوم می باشند می باشد که آنها کارازین و شفچنکو می باشد . در این مورد باید دانست که شرایط این دو دانشگاه تقریبا برابری می کند و نیازی به مدرک زبان نداشته اند .

 

کشور مجارستان نیز محل مناسبی برای تحصیل در رشته ی پزشکی می باشد . افراد برای ورود به رشته ی پزشکی مانند کشور آلمان نیازمند گذراندن دوره ی کالج می باشند و پس از آن قبولی در آزمون مورد نظر اما دقت داشته باشید آزمون مذکور در کشور مجارستان سهل تر از آزمون مورد نظر در کشور آلمان می باشد به  زیرا اولا در این کشور به زبان  انگلیسی تحصیل می شود و این امر بسیار مهم می باشد زیرا تحصیل به زبان انگلیسی برای افراد ایرانی بسیار سهل تر و راحت تر از تحصیل به زبان آلمانی میباشد و تمامی اینها نکات مثبتی هستند که افراد حتما باید به آن دقت نمایند .

افراد پس از قبولی در آزمون مد نظر وارد دانشگاه های مورد نظر می شوند و به تحصیل در رشته ی پزشکی و یا دندانپزشکی و ... رشته های مرتبط پزشکی دیگر می شوند.

 

مقایسه ارزش مدارک پزشکی این کشورها :

 

پزشکی در اروپا- مقایسه مدرک

 

باتوجه به اینکه در این مقایسه بهترین دانشگاه های هر کشور را در نظر می گیریم، ترتیب ارزش مدارک دانشگاه های هر کشور به صورت زیر است:

1-      آلمان 

2-      چک

3-      مجارستان    

4-      اسلواکی

کشور آلمان بعلت سطح بالای آموزشی و تقاضای بالا برای ورود به دانشگاه های آن کشور شرایط سخت و ویژه ای را در مقایسه با دیگر کشورها در نظر گرفته است.

دانشگاه های کشورهای چک،مجارستان و اسلواکی نیز دارای رنکینگ مناسبی در سطح جهانی هستند و رنکینگ این دانشگاه ها حدودا بین 150 تا 500 می باشد.این دانشگاه ها همگی در اروپا و آمریکا،کانادا و ایران معتبر بوده و مورد ارزشیابی قرار می گیرند.

 

 

مقایسه هزینه ها:

 

 

 هزینه های پزشکی در اروپا

 

 

هزینه ها به دوبخش هزینه زندگی و هزینه زندگی تقسیم می شوند.

هزینه زندگی شامل هزینه های روزمره (هزینه های خورد و خوراک ، رفت و آمد، پوشاک ، بیمه و ...) و هزینه محل اقامت و هزینه کتاب و مواد درسی می باشد

هزینه های زندگی در اغلب کشورهای اروپایی نزدیک به یکدیگر است و ماهیانه حدود 700-800 یورو می باشد.با این حال هزینه ها در کشور مجارستان در بعضی شهر ها کمی بالاتر از دیگر کشور ها است و هزینه ها در مجارستان بین 700-900 یورو است.

لطفا تجه داشته باشید که این هزینه ها برای زندگی دانشجویی و برای یک نفر در نظر گرفته شده است و شامل هزینه های جانبی مانند سفر و کالاهای لوکس نمی باشد.

هزینه تحصیل دانشگاه های دولتی آلمان تقریبا رایگان است ولی دانشگاه های کشورهای اسلواکی، چک و مجارستان دارای هزینه می باشند.هزینه پزشکی در اسلواکی و چک سالیانه 9500 یورو می باشد و هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان حدودا بین 14000 تا 15000 دلار می باشد.

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در اسلواکی و جمهوری چک حدودا 7500 یورو است و هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان حدود 10000 تا 12000 دلار است.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در اسلواکی و جمهوری چک حدودا 11000 یورو است و هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در رشته دندانپزشکی در مجارستان حدودا 16000 تا 18000 دلار است.

 

جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران ما تماس بگیرید:

021-22846865

021-22843942

 


آمادگی برای تحصیل در خارج از کشور

آمادگی برای تحصیل در خارج از کشور

 

اکنون که در دانشگاه موردعلاقه خود پذیرش گرفته‌اید، به شما تبریک می‌گوییم. ولی توجه داشته باشید که تحصیل در خارج از کشور پروسه‌ای پیچیده است و باید قبل از عازم شدن به سفر، آمادگی‌های لازم را در این خصوص به دست آورید. با ما همراه باشید تا نکاتی در خصوص  این سفر به شما بیاموزیم.

 

ملزومات قبل از سفر:

 

برای دریافت پاسپورت(گذرنامه) و ویزا اقدام کنید

 

جهت تحصیل در خارج از کشور باید گذرنامه معتبر داشته باشید. اگر گذرنامه دارید، مطمئن شوید که اعتبار آن به اتمام نرسیده است، پاسپورت شما باید بیش از 6 ماه پس از تاریخ حرکت، اعتبار داشته باشد. همچنین بررسی کنید که آیا تعداد صفحه‌های خالی پاسپورت برای ویزا کافی است یا خیر. ممکن است گاهی اوقات فرآیند صدور گذرنامه مقداری طول بکشد، پس به‌موقع اقدام کنید.

 

پاسپورت - تحصیل در خارج از کشور

 

اگر برای اولین بار است که برای گرفتن پاسپورت اقدام می‌کنید، ارائه شناسنامه یا گواهی تولد، چند قطعه عکس با سایز پاسپورتی، کارت شناسایی معتبر، برگه درخواست پاسپورت و فیش مربوط به هزینه‌های واریزشده (همچنین در برخی از کشورها رضایت رسمی همسر برای بانوان متأهل) الزامی است. اگر می‌خواهید پاسپورت خود را تعویض کنید، نیازی به ارائه گواهی تولد نیست، ولی پاسپورت قدیمی خود را حتما به همراه داشته باشید. علاوه بر پاسپورت برای ورود به کشور میزبان نیاز به ویزای آن کشور دارید. شرایط صدور ویزا در هر کشور با کشور دیگر فرق می‌کند. قوانین مربوط به صدور ویزا در کشوری که از آن پذیرش دانشگاه گرفته‌اید را چک کنید. همچنین می‌توانید به نزدیک‌ترین سفارت مربوط به آن کشور مراجعه کنید یا با آن تماس بگیرید. صدور ویزا بسته به کشور موردنظر، فرآیندی است که ممکن است چند روز تا چند ماه طول بکشد پس حتما به موقع برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

 

حتما برای معاینه کامل به پزشک خود مراجعه کنید

 

حتما از پزشک خود وقت بگیرید و یک معاینه کامل انجام دهید. از تمام آزمایش‌ها و مدارک پزشکی خود کپی تهیه کنید و به‌صورت ترجمه‌شده با خود به کشور مقصد ببرید. همچنین لازم است از قوانین واکسیناسیون کشور مقصد مطلع شوید و در صورت لزوم قبل از حرکت واکسینه شوید. اکثر دانشگاه‌ها پیشنهاد‌هایی در این زمینه به شما ارائه می‌دهند.

 

 

همچنین اگر بیماری خاصی دارید و باید داروهای بخصوصی را مصرف کنید، حتما (در صورت نبودن منع قانونی) به مقدار کافی دارو همراه داشته باشید. داروهای تجویزی باید به همراه نسخه در کیسه‌های پلاستیکی برچسب‌دار قرار گیرند تا با داروهای غیرقانونی اشتباه گرفته نشوند.

 

بیمه سفر تهیه کنید

 

در طول دوران تحصیل خود در کشور مقصد، باید حتما خود را بیمه حوادث و سلامت کنید. ابتدا از شرکت بیمه‌ای که تحت پوشش آن هستید، سؤال کنید که آیا در خارج از کشور نیز شما را پوشش می‌دهد یا خیر. همچنین از دانشگاه سؤال کنید که آیا برنامه تحصیلی که شما در آن پذیرفته شده‌اید، پوشش بیمه‌ای نیز دارد یا نه. اگر بیمه شما در کشور خودتان، شما را در خارج از کشور تحت پوشش قرار نمی‌دهد، باید برای خود بیمه بخرید.

 

بلیت بخرید

این روزها پیدا کردن بلیت ارزان، زمان و شانس لازم دارد. بسته به زمانی که می‌خواهید سفر کنید؛ ممکن است قیمت بلیت شما خیلی متفاوت باشد. می‌توانید جستجو را از سایت های فروش بلیط در ایران و خارج از کشور شروع کنید که برای شما امکان یک مقایسه سریع بین شرکت‌های  مختلف هواپیمایی را فراهم می‌کنند. همچنین می‌توانید مستقیما با آژانس‌های هواپیمایی در این خصوص تماس بگیرید.

 

 

قبل از خرید بلیت حتما بررسی کنید که زمان پرواز قابل‌تغییر هست یا خیر. در این صورت اگر تصمیم گرفتید زمان سفر خود را تغییر دهید، مجبور نخواهید بود که یک بلیت جدید بخرید. پیشنهاد می‌کنیم بیش از چند روز زودتر از شروع ترم سفر نکنید. درست است که اگر کمی زودتر برسید، می‌توانید برای شروع ترم آمادگی بهتری پیدا کنید، ولی اگر خیلی زود برسید ممکن است با اداره مهاجرت مشکل پیدا کنید.

 

درباره فرهنگ و آداب‌ورسوم کشور مقصد اطلاعات کسب کنید

 

قبل از سفر سعی کنید کمی درباره فرهنگ و آداب‌ ورسوم کشور مقصد مطالعه کنید. همچنین اطلاعاتی در خصوص فرهنگ، تاریخ، جغرافیا، اقتصاد و دستگاه‌های دولتی آن کشور به دست آورید. با افرادی که در آن کشور زندگی کرده‌اند صحبت کنید، فیلم ببینید و همچنین درباره رفتارهایی که در فرهنگ کشور مقصد توهین‌آمیز محسوب می‌شود، تحقیق کنید.

 

مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید

 

دانستن حتی برخی از اصطلاحات رایج هم تفاوت فاحشی در نحوه ارتباط و فرآیند سازگاری شما با کشور مقصد ایجاد می‌کند. سعی کنید از چندین ماه قبل در کلاس‌های آموزش زبان شرکت کنید و هر چه می‌توانید مهارت‌های زبانی خود را بالا ببرید

 

حساب بانکی باز کنید

 

اگر هنوز حساب بانکی آنلاین ندارید، پیشنهاد می‌کنیم هرچه سریع‌تر برای خود حساب بانکی باز کنید.در غیرا ینصورت به محض ورود به کشور مقصد در اولین فرصت حساب بانکی به نام خود باز کنید. انجام تراکنش‌های مالی با کارت اعتباری بسیار امن‌تر و راحت‌تر است. می‌توانید با بانک خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که آیا کارت‌های بانکی شما در خارج از کشور نیز معتبر است یا خیر.

 

 

برای روزهای اول پیشنهاد می‌کنیم که به مقدار مورد نیاز پول همراه داشته باشید. ارز موردنیاز خود را می‌توانید در فرودگاه تهیه کنید. ولی به خاطر داشته باشید نرخ تبدیل ارز در فرودگاه‌ها کمی بالاتر از صرافی‌ها است. چک‌های مسافرتی هنوز هم امن‌ترین راه حمل پول نقد است و در اکثر کشورها موردقبول واقع می‌شود. می‌توانید به‌راحتی از بانک خود چک مسافرتی را تهیه کنید. به‌محض ورود، یک بانک پیدا کنید که در آن بتوانید از کارت‌های بانکی بین‌المللی استفاده کنید. پول و مدارک خود را در کیف کمری نگه‌داری کنید.

 

جمع‌کردن وسایل را شروع کنید

 

سعی کنید باروبنه‌تان را سنگین نکنید. حتما با فرودگاه تماس بگیرید و از سقف بار مجازی که می‌توانید با خود ببرید، مطلع شوید، چون ممکن است متحمل پرداخت جریمه شوید. سعی کنید از کوله‌پشتی‌های مسافرتی استفاده کنید؛ چون حمل آن‌ها راحت‌تر از چمدان است. همچنین می‌توانید بعدا از آن‌ها در تفریحات آخر هفته و کوهنوردی استفاده کنید. می‌توانید با برخی از تکنیک‌های بستن چمدان مثل تا کردن پیراهن و تی‌شرت و نحوه لوله‌کردن لباس‌ها در ویدئوهای آموزشی در اینترنت آشنا شوید.

 

 

برخی از دانشگاه‌ها لیستی از وسایل موردنیاز را ارائه می‌کنند که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. به آب‌وهوای کشور مقصد توجه داشته باشید و درصورتی‌که به کشور سردسیری مثل کانادا مسافرت می‌کنید،حتما لباس گرم و وسایل موردنیاز را با خود بردارید. اگر عینکی هستید یا از لنز  استفاده می‌کنید حتما لنز یا عینک اضافی به همراه داشته باشید. شارژرهای وسایل موردنیاز خود را فراموش نکنید و آن‌ها را در مکانی قرار دهید که به‌راحتی در دسترس باشند.

حتما عکس، دفتر خاطرات و ویدیوهای خانوادگی را به همراه داشته باشید، چون در لحظاتی که دل‌تنگ می‌شوید، به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنید. یک دفترچه کوچک به همراه داشته باشید و از تجربیات خود در آن بنویسید. همچنین سوغات‌های کوچکی از کشور خود تهیه کنید. این سوغات‌ها بعدا هدیه‌های بسیار خوبی برای دوستان جدید شما خواهند شد.

 

ارتباطات

 

بیشتر دانشجویان از دو وسیله ارتباطی برای ارتباطات خود با کشور و خانواده‌شان استفاده می‌کنند. تلفن همراه و لپ تاب. بهتر است قبل از عزیمت سیم‌کارت خود را بین‌المللی کنید . همچنین می‌توانید به‌محض ورود یک سیم‌کارت جدید مختص به آن کشور خریداری کنید. معمولا تماس با کارت تلفن ارزان‌تر از تماس با تلفن همراه است. راه‌حل بهتر استفاده از برنامه‌های مختص تماس‌های ویدئویی است. مثل اسکایپ،ایمو ، واتس اپ، فیس‌بوک و گوگل ... . بااین‌حال ممکن است برقراری تماس ویدئویی با پدر و مادرتان سخت‌تر از دوستان باشد. م می‌توانید قبل از حرکت نحوه برقراری تماس ویدئویی را به آن‌ها بیاموزید. برخی از دانشگاه‌ها لپ‌تاپ در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند که در آن صورت لزومی ندارد با خود لپ‌تاپ بیاورید، چون همراه داشتن لپ‌تاپ خطرات خاص خود را دارد و ممکن است برای شما دردسر ایجاد کنید. پس حتما قبل از حرکت از این موضوع مطمئن شوید.

 

 

از لحاظ روحی خود را آماده کنید

 

همیشه خداحافظی سخت‌ترین قسمت سفر است. به تجربیات جالبی که قرار است به دست آورید فکر کنید. در طول دوران تحصیل در خارج از کشور قطعا با مردمان جدید آشنا خواهید شد و تجربیات بسیار جدیدی کسب خواهید کرد که همه این‌ها برای شما می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز و جالب باشد. سعی کنید در برابر تفاوت‌ها جبهه نگیرید و خیلی راحت آن‌ها را بپذیرید، به یاد داشته به یاد داشته باشید که همین تفاوت‌ها است که درک شما را از فرهنگ‌ها بالا می‌برد. اغلب مردم محلی که با آن‌ها آشنا می‌شوید، بسیار در مورد زندگی شما در کشورتان کنجکاوی می‌کنند. معمولا سؤالات زیادی از شما می‌پرسند. قبل از حرکت، حتما روزنامه‌ها و مجلات کشور خود را مطالعه کنید تا در جریان اخبار روز و مسائل مربوط به کشورتان باشید. سعی کنید پیگیری اخبار کشور خود را بعد از نقل‌مکان به کشور جدید نیز در برنامه خود بگنجانید. با خواندن هیچ مقاله‌ای انتظار نمی‌رود که صد در صد در هنگام ورود به کشور میزبان آمادگی کسب کنید، بااین‌حال امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم تا حدی نکات مفید را یادآوری کنیم.

X