وب سایت رسمی موسسه پژوهندگان عصربرنا زمرد - تحصیل در مالزی
تحصیل در مالزی

مالزی یکی از بهترین کشورها برای تحصیل دانشجویان بین المللی می باشد. دلایلی از قبیل امنیت, راحتی, سطح بالای تحصیل و امکانات پزشکی مناسب, این کشور را به محلی مناسب برای تحصیل تبدیل می کند. و آخرین و مهم ترین دلیل, هزینه ی مناسب تحصیل در این کشور می باشد.

تحصیل در مالزی زیر نظر دو وزارت دولتی می باشد. وزارت آموزش(Ministry of Education) که به مسائل مربوط به پیش دبستانی, دبستان, دبیرستان و پیش دانشگاهی رسیدگی می کند.  رسیدگی به مسائل مربوط به امور دانشگاهی توسط وزارت آموزش عالی (Ministry of Higher Education) انجام می گیرد. البته دولت فدرال مسئول رسیدگی به مسائل آموزشی می باشد و هر استان دپارتمان آموزشی مربوط به خود را دارد.در کشور مالزی دانشگاه ها و کالج های متعددی زیر نظر دانشگاه های معتبر جهانی و یا به طور مستقل مشغول فعالیت می باشند . مشاورین ما با توجه به رشته تحصیلی شما انتخاب های گوناگونی را به شما ارائه می دهند تا مناسب ترین دانشگاه ممکن را انتخاب کنید .

 

جهت بررسی شرایط شما به صورت رایگان توسط مشاوران موسسه لطفا فرم مشاوره را تکمیل کنید.

 


درباره مالزی

 

مالزی یک کشور منتخب سلطنتی با حکومت پادشاهی مشروطه است. این کشور ظاهرا از سوی یک حاکم عالی یا (Yang di-Pertuan Agong) که معمولا از آن به عنوان شاه مالزی یاد می شود، اداره می گردد. او برای یک دوره پنجساله در میان نه سلطان موروثی ایالات مالایایی انتخاب می شود؛ چهار ایالت دیگر، اسما دارای فرماندارانی هستند که درامر این انتخاب شرکت نمی کنند. این امر موجب می شود که مالزی یک کشور دارای سلطنت محسوب شود

قدرت اجرایی در اختیار کابینه مالزی (هیئت دولت) به ریاست نخست وزیر است؛ و قانون اساسی مالزی تاکید می کند که نخست وزیر باید عضو مجلس پایین دستی، پارلمان مالزی باشد که بنابر نظر حاکم عالی می تواند به گروه اکثریت در مجلس دستور دهد. کابینه از میان اعضای دو مجلس انتخاب می گردد و مسئول اداره آن مرجع نیز می باشد

 

جغرافیا

دو بخش متمایز مالزی از طریق دریای چین جنوبی از یکدیگر جدا شده اند، که هردو بخش غربی شبه جزیره مالزی و شرق مالزی، دارای منظره بسیار مشابهی از دشتهای مرتفع ساحلی هستند که اغلب از تپه ها و کوهستانهای جنگلی انبوه پوشیده شده که مرتفع ترین آن، کوه کینابالو به ارتفاع ۴٬۰۹۵٫۲ متر بر روی جزیره بورنئو قرار دارد. آب و هوای محلی، استوایی بوده که مشخصه آن بادهای موسمی سالانه است که (در ماههای آوریل و اکتبر) در جنوب غرب و (از اکتبر تا فوریه) در شمال غرب می وزد

 

بهداشت

جامعه مالزی برای گسترش و توسعه بهداشت اهمیت قائل بوده  ، و 5% بودجه توسعه بخش اجتماعی دولت به بهداشت عمومی اختصاص داده شده – که یک افزایش بیش از 47% نسبت به رقم پیشین آن است. این یعنی بهداشت دارای افزایشی بیش از ۲ملیارد RM است. با افزایش و بالا رفتن سن جمعیت، دولت می خواهد در بسیاری از حوزه ها اصلاحاتی انجام دهد از جمله نوسازی بیمارستانهای موجود، ساختمان و تجهیزات جدید پزشکی، گسترش تعداد پلی کلینیکها (درمانگاه ها)، و اقدامات ارتقاء آموزش و توسعه ترویج از راه دور بهداشت. در طی چند سال گذشته، آنها تلاشهای خود را برای بازسازی سیستمها و جذب بیشتر سرمایه گذاری خارجی افزایش داده اند.

 

فرهنگ

مردم مالزی افرادی بسیار خون گرم و میهمان نواز هستند . ایرانی ها را بسیار دوست دارند. مسلمانها دارای رستورانها و فروشگاه هایی هستند که با آرم حلال مشخص می شوند. هندو ها و چینی ها به بودا معتقد هستند.

با توجه به طبیعت بخشنده این سرزمین بومی ها که اکثرا مسلمانند دارای اخلاقی خوش و دست و دل باز هستند. دارای نظم و ترتیب در کارها به شکل کاملاً اروپایی می باشند. که با توجه به سرمایه گذاریهای شرکت های ژاپنی در این کشور و نظارت و مدیریت ژاپنی ها این نظم در تمام جا ها مشهود است.

تنها قمار خانه کشور های مسلمان در این کشور و در بلندای تله کابین شهر گنتینگ می باشد که ورود مسلمانان مالائی به آن ممنوع است. مالزی کشوری است کاملاً تفریحی و بسیار زیبا که در سال ۲۰۰۶ معادل ۲۲ میلیون نفر توریست را پذیرا بوده است. جمعیت این کشور ۲۸ میلیون می باشد.

مالزی یک جامعه چند نژادی، چند فرهنگی و چند زبانی است که شامل%65 مالایایی و دیگر قبایل بومی، 25% چینی، و 7% هندی می باشد. مالایایی هایی که بزرگترین مجموعه را تشکیل می دهند، همگی مسلمان می باشند چرا که هر فرد باید مسلمان باشد تا از لحاظ قانونی بتواند تحت شرایط امور قانونی مالزی قرار گیرد. مالایایی ها از لحاظ سیاسی نقش غالبی را ایفا نموده و گروهی را تشکیل می دهند که بومیپوترا نامیده می شود. زبان بومی آنها مالایایی، " باهاسا مالایو" است. باهاسای مالزی بسیار شبیه به باهاسا مالایو درکاربردی ترین مواردی است که زبان ملی کشور مالزی محسوب می شود.

 


-سطح تحصیل مطابق با استانداردهای بین المللی.

-هزینه ی دانشگاهی ارزان و به صرفه در مقایسه با سایر کشورها و حق انتخاب انواع رشته ها.

-تنوع رشته های دانشگاهی و حق انتخاب بین بهترین دانشگاه ها و کالج ها.

-وجود شعب دانشگاه های خارجی در مالزی, این امکان را به دانشجویان می دهد که با هزینه ی زندگی کمتر, در شعبه ی دانشگاه مورد نظر خود تحصیل کنند.

-کشوری با امکان زندگی و تحصیل به زبان انگلیسی در همه ی سطوح.

-زندگی آرام در کشوری چند ملیتی با ادیان و فرهنگ های مختلف.

-وجود 50,000 دانشجوی بین المللی از بیش از 100 کشور که مالزی را به عنوان محلی مناسب برای تحصیل انتخاب کرده اند.

-هزینه ی مناسب و ارزان زندگی.

-امکان کار به صورت نیمه وقت در حین تحصیل.

-تنوع انواع غذاها و مواد غذایی.

-سیستم حمل و نقل مناسب و ارزان

شرایط اخذ پذیرش لیسانس از کشور مالزی

 

اخذ پذیرش در مقطع لیسانس در دانشگاه های کشور مالزی چندان مشکل نیست .یکی از شرایط لازم داشتن مدرک دیپلم با معدل حداقل 13 می باشد،همچنین متقاضیان باید مدرک پیش دانشگاهی هم داشته باشند.کسانیکه مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشند.ابتدا باید به مدت 9 ماه این دوره را در دانشگاه بگذرانند و سپس در رشته انتخابی به تحصیل ادامه دهند .

مدرک زبان مورد نیاز ،آیلتس حداقل با نمره 6 و یا تافل حداقل 80 است.کسانیکه مدرک زبان نداشته باشند و نیاز به تقویت زبان داشته باشند باید در دانشگاه دوره زبان بگذرانند.

از آنجاییکه ویزای دانشجویی برای مقطع لیسانس به افراد بالای 30 سال مشکل داده می شود،بهتر است سن متقاضی بیشتر از 30 سال نباشد.

طول دوره لیسانس در دانشگاه های مالزی به طور معمول برای رشته های مهندسی 4 سال و سایر رشته ها 3 سال است.

 

شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس از کشور مالزی

 

متقاضیان اخذ پذیرش برای مقطع فوق لیسانس می توانند در رشته ای مرتبط با رشته لیسانس خود به تحصیل ادامه دهند.همچنین شرط معدل برای دانشگاه های دولتی بالای 15 و برای دانشگاه های خصوصی، بالای 13 می باشد.داشتن سابقه کار در مواردی می تواند به دانشجویانی که معدلشان پایین است برای اخذ پذیرش کمک کند.

مدرک زبان برای ثبت نام اولیه در برخی از دانشگاه ها نیاز نیست اما مدرک زبان برای ثبت نام نهایی و شرکت در کلاس ها لازم است.مدرک زبان مورد نیاز برای شرکت در کلاس نمره حداقل 6 در آیلتس و یا حداقل 80 در تافل است.

طول دوره فوق لیسانس در دانشگاه های کشور مالزی یک سال و نیم تا سه سال می باشد که معمولا دانشجویان این دوره را 2 ساله به پایان می رسانند.

 

شرایط اخذ پذیرش دکترا در کشور مالزی:

 

طول دوره دکترا برای همه رشته ها معمولا بین 3 تا 4 سال است.معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد برای پذیرش مقطع دکترا نباید کمتر از 15 باشد ولی اگر به طور مثال معدل کارشناسی زیر 15 باشد معدل کارشناسی ارشد باید بالای 16 باشد.همچنین رشته مقطه فوق لیسانس و دکترا باید مرتبط باشد.

برای ثبت نام اولیه در برخی از دانشگاه ها نیازی به ارائه مدرک زبان نیست ولی برای ثبت نام نهایی و شرکت در کلاس ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 و یا تافل حداقل 80 الزامی است.

هزینه تحصیل:

 

برای مقطع لیسانس تحصیل در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر است که هزینه آن 3000 دلار در هر ترم است و این هزینه برای مقطع فوق لیسانس برای کل دوره 12000 دلار است.هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی در مقطع فوق لیسانس و دکترا 2000 در هر ترم است.

هزینه کالج های زبان بطور مثال برای یک دوره 6 ماهه 2000 تا 3500 دلار است که اگر طول دوره افزایش یابد هزینه نیز متناسب با آن افزایش می یابد.

 

هزینه اجاره خوابگاه و خانه:

هزینه مسکن در مالزی بر اساس نوع نیاز و انتخاب دانشجو متفاوت است.مسکن هایی که دانشجویان معمولا انتخاب می کنند یا از نوع خوابگاه است یا آپارتمان . هزینه خوابگاه بر اساس نوع اتاق (یک نفره ،دونفره،سه نفره یا بیشتر) متفاوت است که از 250 تا 750 رینگت متفاوت است این هزینه در کالج های زبان برای اتاق های یک و دو نفره بین 400 تا 850 رینگت است.

خوابگاه های متاهلی (یک واحد آپارتمان دو خوابه )در دانشگاه ها 800 تا 1500 رینگت است و این هزینه در کالج های زبان بین 2000 تا 2500 رینگت است.

اجاره های خانه بر اساس منطقه و نوع ساختمان بسیار متفاوت است اجاره خانه بین 800 تا 3200 رینگیت هزینه دارد.

 

هزینه زندگی:

 

هزینه زندگی دانشجویی بر اساس تجربیات کشانی که در مالزی زندگی می کنند برای هر نفر حدود 800 رینگت است که این هزینه برای زوج ها یا کشانی که با دوستان زندگی می کنند حدودا 1400 رینگت است.

یادگیری زبان در کشور مالزی به دلیل وجود کالج های متعدد و متنوع و با شرایط مناسب ،بسیار مورد توجه علاقمندان است. این کالج ها با استفاده از بروزترین روش ها و متدها و همچنین با بهره مندی از مجهز ترین لابراتوارها فرآیند آموزش زبان را به بهترین نحو به اجرا می گذارند.قیمت دوره های کالج های زبان به نسبت قدمت و نزدیکی به مرکز شهر متفاوت است.

شرکت در این دوره ها محدودیتی از نظر سنی و داشتن مدرک ندارد.کالج ها اغلب خوابگاه و امکانات اقامتی را برای دانشجویان فراهم می کنند.


آمار وب سایت
» امروز : 46
» دیروز : 82
» ماه : 506
» ماه قبل : 6
» سال : 4917
» سال قبل : 29777
» کل : 607730
كاربران:
» اعضا : 2
»  كاربران آنلاين : 1