وب سایت رسمی موسسه پژوهندگان عصربرنا زمرد - متقاضیان تحصیل پزشکی در اروپا بخوانند!
متقاضیان تحصیل پزشکی در اروپا بخوانند!
متقاضیان تحصیل پزشکی در اروپا بخوانند!

پزشکی در اروپا

 

 

 

در حال حاضر رشته های گروه علوم پزشکی یکی از بهترین و پرطرفدارترین رشته های دنیا می باشد.به همین دلیل در تمامی کشورهای دنیا از اهمیت بالای روبروست.همچنین در همه کشورها برای پذیرش در این رشته حساسیت بالایی دارند.

پردرآمدترین رشته دانشگاهی در حال حاضر رشته پزشکی است.

اغلب کشورها پزشکی را به زبان رسمی خود یا به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

کشورهای آلمان و اتریش رشته پزشکی را به زبان آلمانی ارائه می دهند ولی با رویکردهای متفاوت.شرایط ورود برای رشته های گروه علوم پزشکی در آلمان داشتن مدارک تحصیلی با معدل بالا و همچنین مدرک زبان آلمانی در سطح B1 است و متقاضیان می توانند حداکثر تا سن 21 سالگی برای پزشکی در آلمان اقدام کنند.

متقاضیان تحصیل پزشکی در آلمان باید ابتدا یک دوره کالج پیش پزشکی یکساله بگذرانند و پس از کسب حدنصاب نمرات مورد نظر اجازه حضور حضور در دانشگاه ها در رشته های گروه علوم پزشکی را دریافت می کنند.در کالج دروس ریاضی،فیزیک، زیست، شیمی و زبان آلمانی تدریس می شود.

 

مطلب بسیار مهم دیگری نیز که وجود دارد این میباشد که افراد برای این که در کشور آلمان بتوانند به معیارهای مد نظر از قبیل قبولی در کنکور پزشکی دست یابند باید دقت بسیار فراوانی داشته باشند که در دوره ی یک ساله ی خود نمرات بالایی کسب نمایند و این بسیار مهم میباشد و همچنین در ازمون آخر نیز نمره ی بالایی کسب نمایند .

 

در اصل باید گفت دانشگاه های کشور آلمان تمامی این نمرات را مد نظر قرار می دهند و با جمع بندی تمام آنها تصمیم نهایی خود را اتخاذ می نمایند و به همین دلیل است که افراد باید دقت داشته باشند که اگر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالاتری داشته باشند شانس موفقیت بیشتری کسب می نمایند .

 

کشور آلمان زمینه ی مناسبی را برای اشتغال افراد پزشک فراهم نموده است و این بسیار مهم میباشد و به نوعی با انتخاب خود آینده ی خود را تضمین می نمایند.

بهتر است بدانید کشور آلمان بسیار روی داشتن مدرک زبان افراد متمرکز می باشد و افرادی که با ارائه ی مدرک زبان مشکل دارند  کشورهای دیگری برای رشته های پزشکی انتخاب می نمایند که از آنها این مدارک را اتخاذ نمی نمایند .

برای پزشکی در کشور اتریش مدرک زبان آلمانی نیاز نیست ولی شرط ورود به رشته های گروه علوم پزشکی در این کشور قبولی در آزمون ورودی دانشگاه است.این آزمون ورودی به زبان آلمانی است و با توجه به ظرفیت محدود برای دانشجویان خارجی قبولی در آزمون بسیار سخت خواهد بود.

 

 

پزشکی در اروپا

 

 

کشورهای زیادی رشته پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند اما در این بین کشورهای مجارستان،اسلواکی،جمهوری چک و اوکراین دارای دانشگاه های با کیفیتی هستند و مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می باشند و امکان ورود برای متقاضیان به این کشورها با شرایط ساده تری فراهم می باشد.

 

دانشگاه های معتبر این کشورها همگی آزمون ورودی برای پذیرش دانشجو دارند که این آزمون ها در همان کشورها برگزار می گردد. دانشجویان باید جهت آمادگی برای آزمون ورودی و همچنین کسب اجازه حضور در آن کشور(ویزا) جهت شرکت در آزمون ورودی ، باید یک دوره کالج پیش پزشکی در آن کشور بگذرانند. در این دوره دروس زیست ( شامل آناتومی و فیزیولوژی)، شیمی،اصلاحات پزشکی و زبان تدریس می شود و دانشجویان برای شرکت در آزمون ورودی و ورود به دانشگاه آماده می شوند. دانشجویان پس از گذراندن کالج در صورتی که براساس برنامه ریزی کالج درس بخوانند همگی در آزمون ورودی دانشگاه و رشته مورد نظر قبول می شوند.

 

شرایط مناسبی برای افراد در کشور اکراین نیز وجود دارد زیرا این دانشگاه ها با وجود اینکه مورد تایید وزرات علوم می باشند دارای هزینه ی تحصیل مناسبی در رشته ی پزشکی میباشند .

 

 هزینه ی یک سال تحصیل در رشته ی پزشکی در این کشور به همراه هزینه ی خوابگاه و بیمه و ثبت نام و شهریه همگی 5300 دلار در سال می باشد که این هزینه برای تحصیل در رشته ی پزشکی هزینه ی بسیار مناسبی میباشد .

 

بهتر است بدانید این کشور دارای دو دانشگاه معتبر که  مورد تایید وزارت علوم می باشند می باشد که آنها کارازین و شفچنکو می باشد . در این مورد باید دانست که شرایط این دو دانشگاه تقریبا برابری می کند و نیازی به مدرک زبان نداشته اند .

 

کشور مجارستان نیز محل مناسبی برای تحصیل در رشته ی پزشکی می باشد . افراد برای ورود به رشته ی پزشکی مانند کشور آلمان نیازمند گذراندن دوره ی کالج می باشند و پس از آن قبولی در آزمون مورد نظر اما دقت داشته باشید آزمون مذکور در کشور مجارستان سهل تر از آزمون مورد نظر در کشور آلمان می باشد به  زیرا اولا در این کشور به زبان  انگلیسی تحصیل می شود و این امر بسیار مهم می باشد زیرا تحصیل به زبان انگلیسی برای افراد ایرانی بسیار سهل تر و راحت تر از تحصیل به زبان آلمانی میباشد و تمامی اینها نکات مثبتی هستند که افراد حتما باید به آن دقت نمایند .

افراد پس از قبولی در آزمون مد نظر وارد دانشگاه های مورد نظر می شوند و به تحصیل در رشته ی پزشکی و یا دندانپزشکی و ... رشته های مرتبط پزشکی دیگر می شوند.

 

مقایسه ارزش مدارک پزشکی این کشورها :

 

پزشکی در اروپا- مقایسه مدرک

 

باتوجه به اینکه در این مقایسه بهترین دانشگاه های هر کشور را در نظر می گیریم، ترتیب ارزش مدارک دانشگاه های هر کشور به صورت زیر است:

1-      آلمان 

2-      چک

3-      مجارستان    

4-      اسلواکی

کشور آلمان بعلت سطح بالای آموزشی و تقاضای بالا برای ورود به دانشگاه های آن کشور شرایط سخت و ویژه ای را در مقایسه با دیگر کشورها در نظر گرفته است.

دانشگاه های کشورهای چک،مجارستان و اسلواکی نیز دارای رنکینگ مناسبی در سطح جهانی هستند و رنکینگ این دانشگاه ها حدودا بین 150 تا 500 می باشد.این دانشگاه ها همگی در اروپا و آمریکا،کانادا و ایران معتبر بوده و مورد ارزشیابی قرار می گیرند.

 

 

مقایسه هزینه ها:

 

 

 هزینه های پزشکی در اروپا

 

 

هزینه ها به دوبخش هزینه زندگی و هزینه زندگی تقسیم می شوند.

هزینه زندگی شامل هزینه های روزمره (هزینه های خورد و خوراک ، رفت و آمد، پوشاک ، بیمه و ...) و هزینه محل اقامت و هزینه کتاب و مواد درسی می باشد

هزینه های زندگی در اغلب کشورهای اروپایی نزدیک به یکدیگر است و ماهیانه حدود 700-800 یورو می باشد.با این حال هزینه ها در کشور مجارستان در بعضی شهر ها کمی بالاتر از دیگر کشور ها است و هزینه ها در مجارستان بین 700-900 یورو است.

لطفا تجه داشته باشید که این هزینه ها برای زندگی دانشجویی و برای یک نفر در نظر گرفته شده است و شامل هزینه های جانبی مانند سفر و کالاهای لوکس نمی باشد.

هزینه تحصیل دانشگاه های دولتی آلمان تقریبا رایگان است ولی دانشگاه های کشورهای اسلواکی، چک و مجارستان دارای هزینه می باشند.هزینه پزشکی در اسلواکی و چک سالیانه 9500 یورو می باشد و هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان حدودا بین 14000 تا 15000 دلار می باشد.

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در اسلواکی و جمهوری چک حدودا 7500 یورو است و هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان حدود 10000 تا 12000 دلار است.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در اسلواکی و جمهوری چک حدودا 11000 یورو است و هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در رشته دندانپزشکی در مجارستان حدودا 16000 تا 18000 دلار است.

 

جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران ما تماس بگیرید:

021-22846865

021-22843942

 


تحصیل در خارج از کشور,پزشکی در آلمان,پزشکی در اتریش,پزشکی در اروپا,پزشکی در خارج از کشور,پزشکی در مجارستان,کالج پزشکی

نام و نام خانوادگي
پست الکترونیک
وب سایت
پیام
كد امنيتي