وب سایت رسمی موسسه پژوهندگان عصربرنا زمرد - بهترین دانشگاه های آلمان را بشناسید!
بهترین دانشگاه های آلمان را بشناسید!
بهترین دانشگاه های آلمان را بشناسید!

وضعيت دانشگاه هاى آلمان

آلمان از جمله كشورهاى اروپايى مى باشد كه امكانات بسيار گسترده و متنوعى را در اختيار دانشجويان علاقمند از تمامى كشورها، جهت ادامه ى تحصيل قرار مى دهد.تحصيل در دانشگاه هاى المان رايگان مى باشد اما دانشجويان مى بايستى مبلغ اندكى جهتSemesterticket را براى هر ترم پرداخت كنند كه اين هزينه با توجه به شهر و استان محل دانشجويى بین دویست تا پانصد یورو متفاوت خواهد بود.دانشجويان مى توانند با Semesterticket خود جهت حمل و نقل رايگان در طول ترم، در تمام نقاط شهر خود و تمام مسير هاى بين شهرى در استان خود تردد رايگان داشته باشند و همچنين مواردى از قبيل خدمات بانكى رايگان، تخفيف بليط تئاتر، تخفيف ورودى مكان هاى ديدنى و... برخوردار شوند.دانشجويان در مقطع ارشد اين امكان را دارند كه يك ترم از تحصيل خود را در دانشگاهى ديگر و يا در رشته ايى ديگر نزديك با رشته ى تحصيلى و موضوع پايان نامه ى خود تحصيل كنند.در طول ترم دانشجويان مى توانند براى رشته ى تحصيلى خود مشاور هاى اموزشى داشته باشند كه به انها در حل تمارين، رفع اشكالات درسى، نوشتن مقالات و ... يارى كنند.همچنين هر فرد بعنوان دانشجو امكان استفاده از باشگاه ورزشى ، استخر و كلاس هاى اموزشى با قيمت مناسبى را دارد.تحصيل در دانشگاه های آلمان به زبان المانی و انگلیسی است. برای تحصیل به زبان آلمانی نیاز به داشتن مدرك زبان DSH يا Testdaf و يا مداركى هم طراز است. اما علاقمندان اين امكان را خواهند داشت كه بدون مدرك زبان پذيرش گرفته و زبان خود را در دانشگاه مقصد به اتمام برسانند.

 

 تحصیل در آلمان

 

 

در این مقاله با برترین دانشگاه های آلمان آشنا می شویم.

 

 

  1. Ludwig-Maximilians-Universität München :

این دانشگاه در سال 1472 تاسیس شده است و از بزرگترین دانشگاه‌های آلمان است که در شهر مونیخ قرار دارد. این دانشگاه در سال 2017 رنکینگ 30 را در بین دانشگاه های دنیا به دست آورد. LMU دومین دانشگاه پر جمعیت آلمان است. بیش از 50 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به  تحصیل اند. تمرکز اصلی این دانشگاه بر روی تحقیقات علوم طبیعی، اکتشاف و نوآوری است.

آدولف هیتلر، فریدون فرخزاد، ماکس پلانک، محمد اقبال لاهوری، ورنر هایزنبرگ از دانشجویان این دانشگاه هستند.

 

دانشگاه ونیخ - تحصیل در آلمان 

 

  1. Heidelberg University:

دانشگاه هایدلبرگ Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان است که در سال ۱۳۸۶ میلادی، تأسیس شد. این دانشگاه در سال 2016 دانشگاه 43 دنیا بود. این دانشگاه در شهر هایدلبرگ در جنوب غربی آلمان واقع شده است و پیشرو در مطالعات ژنتیک روانپزشکی، جامعه شناسی مدرن و فیزیک محیط زیست است.

 

سالن همایش دانشگاه هایدلبرگ:

   

سالن همایش دانشگاه هایدلبرگ-تحصیل در آلمان

 

 

  1. Technical University of Munich :

این دانشگاه شصتمین دانشگاه دنیاست که در سال 1868 افتتاح شد و در حال حاضر بیش از چهل هزار دانشجو دارد. تمرکز اصلی این دانشگاه بر روی رشته های مهندسی بوده که امروزه آن را  به رشته های علوم طبیعی، علوم اجتماعی، کشاورزی تکنولوژی غذایی هم گسترش داده است.

 

سرسره غول پیکر در دانشگاه فنی مونیخ - آلمان برای کاهش مصرف برق، استفاده کمتر دانشجویان از آسانسورها و افزایش نشاط اساتید و دانشجویان

 

سرسره غول پیکر در دانشگاه فنی مونیخ - تحصیل در آلمان 

 

  1. Humboldt-Universität zu Berlin :

این دانشگاه توانست در سال 2017 رتبه 67  جهانی را به دست آورد. شهرت اصلی این دانشگاه مربوط به رشته‌های هنر و علوم انسانی آن می‌شود. سیستم آموزشی این دانشگاه مدلی برای سایر دانشگاه های اروپایی بوده است.

 

 دانشگاه هامبلدت-تحصیل در آلمان

 

 

  1. Free University of Berlin:

این دانشگاه به سبب نگرانی هایی که از تسلط کمونیست بر دانشگاه هومبولت در طول جنگ سرد وجود داشت، در سال 1948 تاسیس شد. در طول 15 سال گذشته این دانشگاه کاهش چشمگیری را در تعداد دانشجوهای در حال تحصیل داشته است. این دانشگاه در سرتاسر جهان بخاطر کار‌های پروژهشی‌اش در زمینه علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم زیستی شناخته شده است.

 

 

دانشگاه برلین - تحصیل در آلمان

 

کتابخانه Free University of Berlin :

 

کتابخانه دانشگاه برلین - تحصیل در آلمان

 

6- RWTH Aachen University

این دانشگاه در سال 1870 تاسیس شده است و یکی از برترین دانشگاه‌های آلمان است که روی موضوعات فنی مهندسی متمرکز شده است. این دانشگاه رتبه 78 جهانی را دارد. در سال ۱۹۶۵، دانشکده فلسفه که اولین دانشکده غیر فنی دانشگاه بود و یک سال پس از آن نیز دانشکده پزشکی تاسیس شدند که دانشگاه آخن را که تا آن زمان تنها رشته‌های فنی در آن ارائه می‌شد، به یک مرکز آموزش عالی جامع مبدل ساختند. این دانشگاه دارای بیشترین بودجه تحقیقاتی و بالاترین درآمد سرانه هیئت علمی مرتبط با صنعت در میان تمام دانشگاه‌های آلمان است.

بیش از 40 هزار دانشجو در 115 رشته در این دانشگاه مشغول تحصیل اند.

 

 دانشگاه آخن آلمان - تحصیل أر آلمان

 

 

 7- Technical University of Berlin

این دانشگاه در سال 1879 تاسیس شد و در حال حاضر دانشگاه 82 دنیاست. بیش از سی هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل اند.

 

 

دانشگاه فنی برلین - تحصیل در آلمان

 

8- University of Tübingen:

این دانشگاه از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های آلمان است که در سال ۱۴۷۷ شهر توبینگن واقع در جنوب غرب آلمان تاسیس شد و هم اکنون دانشگاه 89 دنیاست. این دانشگاه در رشته‌های مختلف پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی فعال می‌باشد.

یوهانس کپلر، یوزف راتزینگر (پاپ بندیکت شانزدهم)، گئورگ ویلهلم فریدریش هگل و هورست کوهلر (رئیس جمهور وقت آلمان) از جمله دانشجویان و فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه هستند.

 

تحصیل در آلمان

 

9- University of Freiburg

دانشگاه فرایبورگاز قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا می‌باشد که در سال 1477 تاسیس شد و در سال ۲۰۰۷ به عنوان دانشگاه برتر آلمان انتخاب شد و در حال حاضر نود و پنجمین دانشگاه دنیاست. مارتین هایدگر فیلسوف معاصر نیز در این دانشگاه به تحصیل و تدریس پرداخته است. از جمله رشته‌های اصلی این دانشگاه می‌توان به علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی اشاره کرد.

 

دانشگاه فرایبورگ - تحصیل در آلمان

 

 

10- University of Göttingen

دانشگاه Georg-August-Universität Göttingen واقع در شهر گوتینگن قدمتی حدودا سیصد ساله دارد. در حال حاضر دانشگاه صدم دتیاست.

44 نفر از اساتید این دانشگاه برنده جایزه نوبل در رشته های مختلف شده اند. این دانشگاه بهترین دانشگاه آلمان است و جز ده دانشگاه برتر اروپاست. رشته های علوم پایه از جمله رشته های برجسته این دانشگاست. کتابخانه این دانشگاه نیز در سال 2002 بهترین کتابخانه المان شناخته شد. حدود سی هزار دانشجو در کنار ده هزار کارمند و استاد دانشگاه در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

رشته های مختلف در این دانشگاه هم به زبان انگلیسی و هم آلمانی تدریس می شود.

 

 

 دانشگاه گوتینگن -تحصیل در آلمان

 

دانشگاه گوتینگن - تحصیل در آلمان

 


تحصیل در آلمان,تحصیل در اروپا,تحصیل در خارج از کشور,تحصیل رایگان,دانشگاه های آلمان

نام و نام خانوادگي
پست الکترونیک
وب سایت
پیام
كد امنيتي