وب سایت رسمی موسسه پژوهندگان عصربرنا زمرد - 14 شغلی که می توانید در سفرهای خارجی پیدا کنید!
14 شغلی که می توانید در سفرهای خارجی پیدا کنید!
14 شغلی که می توانید در سفرهای خارجی پیدا کنید!

پول کافی برای سفر ندارید؟ فکر می‌کنید در موقعیت فعلی نمی‌توانید پول پس‌انداز کنید تا رویای سفر وتحصیل در خارج از کشور را تحقق ببخشید؟ خب، دارید اشتباه می‌کنید. زمانی که  که در سفر با بی‌پولی مواجه شدید می‌توانید یک شغل پیدا کنید. در این مقاله ما ۱۴ شغلی را که می‌شود در سفر انجام داد، به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 

این اندیشه که هزینه های سفر برای ما زیاد است، بسیاری از مردم را از انجام سفرهایشان باز می دارد. آن ها این اندیشه را دارند که «خیلی گران و مشکل است و من هیچ‌وقت موفق نمی‌شوم.» اما سفر آن‌قدر که به نظر می‌رسد گران نیست و حتی اگرامکان پس انداز پول را ندارید، همیشه امکان اینکه شما در خارج از کشور کار پیدا کنید، وجود دارد. پیدا کردن کار زمانی که شما در حال سفر هستیدآنطور که به نظر می رسد سخت نیست ، بلکه گزینه‌ایست که اغلب توسط جهانگردان نادیده گرفته می‌شود.

پیدا کردن شغل در خارج از کشور با پیدا کردن شغل در کشور خودتان متفاوت است. روند این کار بسیار غیررسمی است و اگر توجه داشته باشید که شما به دنبال یک شغل هستید نه حرفه، و نسبت به گزینه‌‌هایتان منعطف باشید، می‌توانید همه جا کار پیدا کنید. در تمام اقتصادها و صنایع برای مسافران کاری در نظر گرفته شده است. برای مثال احتمالاً اقتصاد استرالیا بدون استخدام کوله‌گردها و مسافران دوام نمی‌آورد!

خب چه کارهایی را می‌توانید در خارج از کشور پیدا کنید؟ در ادامه فهرستی از کارهایی را می‌آوریم که پیدا کردنشان برای مسافران راحت است و اغلب نیاز به تعهد طولانی‌مدت ندارند:

۱. زبان درس بدهید

 learning language

 

راحت ترین کار برای کسانیکه زبان انگلیسی یا زبانی پرکاربرد زبان اولشان است یا به آن تسلط دارند آموزش زبان است. شغل‌های آموزشی در جهان بسیار زیاد هستند، به خصوص در جنوب شرقی آسیا. هر باری که شک داشتید، یک شغل آموزشی انتخاب کنید. پول خوبی دارد، ساعت‌هایش منعطف است و بسیاری از کشورها مزایای دیگری هم به این معلمان می‌دهند. منابع آنلاین بسیاری وجود دارد که به کسانی که می‌خواهند آموزش زبان را امتحان کنند کمک می‌کند. حتی اگر نمی‌توانید انگلیسی درس بدهید، زبان مادری خودتان را آموزش بدهید. آموزشگاه‌های زبان متعددی در سطح جهان به خصوص در شهرهای بزرگ بین‌المللی وجود دارد.

۲. کار فصلی انجام دهید

 

 

همگام با فصل‌ها می توانید کار متناسب با آن را پیدا کنید و در پیست‌های اسکی، کافه‌‌ها، اردوگاه‌ها و کشتی‌ها کار کنید. گزینه‌های زیادی وجود دارد – هرجا که یک فصل پرگردشگر باشد، تقاضای زیادی برای کارهای موقت پیدا می‌کنید. حتماً قبل از شروع فصل نسبت به پیدا کردن شغل جدید اقدام کنید تا از پیدا کردن شغل مطمئن شوید. اگر وسط فصل بروید، همه‌ی شغل‌های خوب اشغال شده‌اند. به مهمان‌خانه‌ها بروید و سوال بپرسید، آن‌ها شما را به راه درست هدایت می‌کنند!

۳. کار فریلنس اینترنتی انجام دهید

 

 

اگر در زمینه‌ی خدمات اینترنتی، طراحی، برنامه‌نویسی یا هر چیز مربوط به تکنولوژی تجربه دارید، وبسایت‌هایی مثل ایلنس (Elance) به شما کمک می‌کنند تا شغل‌های مجازی پیدا کنید که بتوانید آن‌ها را در طول سفر انجام دهید. پس کاری را که می‌خواهید انتخاب کنید. در این حوزه‌ها رقابت زیادی وجود دارد، اما اگر خوب کار کنید و اعتبار کسب کنید، در طی زمان کارهای زیادی به شما پیشنهاد می‌شود.

اگر مهارت‌های تکنولوژیک ندارید، باز هم می‌توانید یک پروفایل بسازید و برای کارهای مختلف مشتری پیدا کنید. تسک ربیت (Task Rabbit) و فیور (Fiverr) دو سایت خیلی خوب برای یافتن آنلاین شغل هستند.

۴. در کشتی کروز کار کنید

 

 

این گزینه راهی فوق العاده برای کسب درآمد بالاست. چرا که در حالی که در دنیا می‌گردید، تجربه‌ی کار فیزیکی پیدا می‌کنید و با مردم سراسر جهان ( هم خدمه و هم مسافران) دوست می‌شوید. با اینکه اغلب افراد نیازمند، کارهای با حقوق کم را اشغال کرده‌اند، اما کارهای زیادی وجود دارد که از بینشان انتخاب کنید. برای شروع سری به این مطلب بزنید.

 

۵. سنتان زیر ۳۰ سال است؟ ویزای کار و تعطیلات بگیرید

 

 

اگر زیر ۳۰ سال هستید، پس سفر خوراک شماست! استرالیا، نیوزیلند، کانادا، انگلیس، نروژ و بسیاری از کشورهای دیگر به افراد زیر ۳۰ سال ویزای کار و تعطیلات می‌دهند. ویزای کار و تعطیلات این امکان را به شما می دهد که هر شغلی را در این کشورها پیدا کنید. در حقیقت این یک مجوز کار بسیار مناسب است. (نکته: هر کشوری قوانین خودش را دارد و بعضی کشورها  برای شغل‌هایی که می‌شود یا نمی‌شود انجام داد محدودیت‌هایی قائل شده‌اند.) اغلب پیدا کردن شغل های ساده و موقت امکان پذیر است. برای پیدا کردن این کارها، در نیازمندی‌های محلی جستجو کنید یا از مهمان‌خانه‌‌ها سوال بپرسید. در کشورهایی که ویزای کار و تعطیلات خیلی رایج است (مثل استرالیا)، بیشتر مهمان‌خانه‌ها دارای تابلوی آگهی‌های شغلی هستند یا می‌توانند به شما راهنمایی بدهند.

 

۶. پرستار بچه (babysitter) شوید

 

 

عاشق بچه‌‌ها هستید؟ پس از بچه‌ها مراقبت کنید! در ازای این کار به شما اتاق و دستمزد هفتگی داده می‌شود. در این گونه شغل‌ها باید زیاد در خانه بمانید تا از بچه‌‌ها مراقبت کنید، اما آخر هفته‌ها و تعطیلات را برای گشت و گذار آزاد هستید! چند وبسایت معروف برای پیدا کردن شغل پرستاری این‌ها هستند: Au Pair، Au Pair World، International Exchange، Go Au Pair.

 

۷. در هتل کار کنید

 

 

هتل‌ها و مهمان‌خانه‌ها معمولاْ دنبال افرادی هستند که در پذیرش، نظافت و راهنمایی مهمانان به آن‌ها کمک کنند. اغلب می‌توانید در ازای چند ساعت نظافت، یک شب اقامت رایگان دریافت کنید. حتی اگر به شما پول پرداخت نکنند و فقط اتاق رایگان و غذا به شما بدهند، باز هم شما در هزینه ها صرف جویی کرده اید. پرداخت نکردن پول ، همان پس‌انداز کردن است. علاوه بر این، این شغل‌ها تا وقتی که بخواهید طول می‌کشند – یک روز، یک هفته، یک ماه. تا وقتی که شما بخواهید و آن‌ها نیاز داشته باشند.

 

۸. مربی غواصی شوید

 

 

اگر مدرک غواصی دارید و تمایل دارید که مربی شوید (البته ممکن است به کلاس‌های اضافه نیاز باشد)، در سراسر جهان مقصدهای زیادی برای غواصی  وجود دارد که شما به راحتی آن‌جا کار پیدا می‌کنید ( تایلند، کمبوجیه، هندوراس، کارائیب، بالی و بسیاری کشورهای خوب دیگر). شما تنها با رفتن به این جاها و سوال پرسیدن می‌توانید کار پیدا کنید.

 

۹. از توانایی‌هاییتان استفاده کنید!

 

 

از مهارت‌ها و استعدادهایتان برای پیدا کردن شغل استفاده کنید. به مردم موسیقی یاد بدهید، موهایشان را کوتاه کنید، مشاوره‌ی بازرگانی بدهید، آشپزی کنید – از هر مهارتی که دارید برای پیدا کردن شغل استفاده کنید. خجالت نکشید. خلاق باشید. وبسایت‌هایی مثل Craigslist وGumtree دوتا از جاهایی هستند که می‌توانید توانایی‌هایتان را تبلیغ کنید و کار پیدا کنید. خواستن، توانستن است.

 

۱۰. در رستوران کار کنید

 

 

نیازبه پیشخدمتی، پادویی و ظرف‌شویی همیشه وجود دارد چرا که مردم به طور موقت این شغل‌ها را انتخاب می‌کنند. این شغل‌ها راحت پیدا می‌شوند، به خصوص در مقصد‌های پرگردشگر و شهرهای بزرگ. در کشورهایی که ویزای تعطیلات و کار ارائه می‌دهند، مسافران ستون فقرات اقتصاد خدماتی هستند و این‌طور کارها راحت پیدا می‌شوند.

 

۱۱. کار داوطلبانه انجام دهید

 

 

با این وجود که در اینجور مشاغل دستمزدی داده نمی‌شود، اما به خاطر اتاق و غذای رایگان می توانید پولتان را پس‌انداز کنید و بیشتر سفر کنید. علاوه بر این، کار خیر انجام می‌دهید پس یک بازی برد-برد است. نیاز نیست برای کار داوطلبانه پول زیادی در سازمان‌های بزرگ جهانی خرج کنید. این سازمان‌ها بخش بزرگی از پول را برای خودشان برمی‌دارند. به جای آن، وقتی به یک مقصد رسیدید، دنبال کار بگردید تا فرصت‌هایی پیدا کنید که زمان (و پولتان) بیشتر کمک‌کننده باشند. ما وبسایت Grassroots Volunteering را توصیه می‌کنیم. این سایت بهترین مکان  برای پیدا کردن طرح‌های داوطلبانه‌ی محلی است.

 

۱۲. راهنمای تور شوید

 

 

از عشقتان به سفر برای کار در سفر استفاده کنید. آژانس‌های گردشگری همیشه به دنبال راهنمای تور جدید هستند. با اینکه این کار از بقیه‌ی شغل‌های قبل جدی‌تر به نظر می‌رسد، اما یک شغل سرگرم‌کننده (و البته خستگی‌آور) است. حقوق چندان بالایی ندارد، اما تا وقتی که آنجا هستید از پس هزینه‌هایتان برمی‌آیید و می‌توانید با افراد مختلف از سرتاسر جهان آشنا شوید. (نکته: بعضی از این فرصت‌های شغلی نیازمند تعهد طولانی‌مدت هستند).

 

۱۳. روی کشتی کار کنید

 

 

اگر آب را دوست دارید، کار در کشتی را امتحان کنید. شغل‌های دریانوردی به طرز شگفت‌انگیزی راحت پیدا می‌شوند و نیازی به تجربه‌ ندارند (البته داشتنش کمک می‌کند) و این امکان را پیدا می‌‌کنید که با قایق به همه جا سفر کنید. این‌گونه شغل‌ها را در سایت‌های روبه‌رو پیدا می‌کنید: Jobs on Yachts، All Yacht Jobs، The Crew Network.

نکته: این فرصت‌‌های شغلی بلندمدت هستند و شما باید یک گواهی STCW ۹۵بگیرید که شامل آموزش‌های دریانوردی اولیه، برای مثال در مواقع آتش‌سوزی و آموزش‌های امنیت آبی می‌شود.

 

۱۴. هر کاری را که می‌توانید انجام دهید

 

 

همیشه این امکان وجود دارد که شما با استفاده از نیرو و توانایی تان کار پیدا کنید. کارهای موقت بسیاری در سراسر جهان وجود دارد که شما می‌توانید پیدا کنید. اگر می‌خواهید در ازای اتاق، غذا و پول اضافی کار کنید، همیشه شغلی پیدا می‌شود. چهار منبع بزرگ برای پیدا کردن شغل این‌ها هستند: Craigslist، Gumtree، HelpX.net، Workaway.info.

پیدا کردن کار در خارج از کشور، پیدا کردن شغل است و نه حرفه. بسیاری از کارهایی که در خارج از کشور پیدا می‌کنید، خسته‌کننده و طاقت فرسا خواهند بود، اما به شما امکان می‌دهند که پول کافی برای ادامه‌ی سفرهایتان را به دست بیاورید.

اجازه ندهید پول مانع سفرهایتان شود. اگر درباره‌ی کاری که می‌خواهید خلاق و منعطف باشید، کار پیدا می‌کنید. کار کردن در سفر خیلی ساده‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید و باعث می‌شود خیلی بیشتر از تصورتان بتوانید به سفر ادامه دهید. پس از خانه بیرون بزنید، کار پیدا کنید و جهان را بگردید.

 

 


تحصیل در خارج از کشور,زندگی در خارج از کشور,کار در خارج از کشور

نام و نام خانوادگي
پست الکترونیک
وب سایت
پیام
كد امنيتي